Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Biedrība: Jāstiprina sodi par dzīvnieku tirgošanas pārkāpumiem un līdzīgi jāsoda negodprātīgi dzīvnieku pircēji

Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Saeimu noteikt būtiski bargākus sodus personām, kuras pārkāpj dzīvnieku tirdzniecības noteikumus!

Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Saeimu noteikt būtiski bargākus sodus personām, kuras pārkāpj dzīvnieku tirdzniecības noteikumus, piemēram, pārdodot neidentificējamus, ar mikročipu neapzīmētus, nereģistrētus, nevakcinētus dzīvniekus. Lai mazinātu negodprātīgu dzīvnieku apriti, veterinārārstu ieskatā līdzīgi jāsoda arī negodprātīgi pircēji, kas šādus dzīvniekus iegādājas.

“Sodiem par dzīvnieku pārdošanas un pirkšanas noteikumu pārkāpumiem ir jūtami “jāsit pa kabatu”, – acīmredzot tikai tā varam panākt, ka dzīvnieku tirdzniecības jomā Latvija tuvojas civilizētas valsts statusam, rīcībai un atbildībai par dzīvniekiem,” ir pārliecināts LVB priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Veterinārārsti ierosinājuši Zemkopības ministriju virzīt priekšlikumus, kas paredz būtiski bargākus sodus personām, kuras pārkāpj dzīvnieku tirdzniecības noteikumus. Pašlaik maksimālais sods par Dzīvnieku aizsardzības likuma 53.panta pārkāpumu fiziskai personai ir tikai 110 eiro, bet finansiālais ieguvums no negodīga darījuma ir būtiski lielāks, pārdevēji mēdz riskēt un pārdod Lauksaimniecības datu centrā nereģistrētus dzīvniekus. Tā viņu darījums kļūst neizsekojams. Veterinārārsti ikdienas praksē sastopas ar pieprasījumu reģistrēt dzīvniekus nevis uz pārdevēja , bet pircēja vārda. Proti, arī pircēji, neievērojot normatīvos aktus, ir daļa no negodprātīgas dzīvnieku tirdzniecības ķēdes .

Lauksaimniecības datu centra publiskie reģistri sniedz iespēju pirms katra darījuma pārliecināties par pārdevēja godprātību. Visas Latvijā reģistrētās suņu audzētavas ir iekļautas reģistrā, ikvienam ir iespēja pārbaudīt, vai dzīvnieks ir LDC reģistrā un vai tam ir dzīvnieka pase.

Pieredze rāda, ka tikai retais pircējs kļūst par negodīga tirgotāja upuri. Vairums gadījumos arī pārdevējs ir līdzatbildīgs. Šobrīd pārāk daudz laika tiek tērēts diskusijām par Krimināllikumu, kurš ir tikai sekas. Viens no cēloņiem labturības problēmām Latvijā ir tas, ka dzīvnieki ir pieejami iegādei cilvēkiem, kuriem šo dzīvnieku būt nedrīkstētu. Dzīvnieku pieejamība ir jāsamazina, ja gribam, lai dzīvnieku dzīves kvalitāti uzlabotu.

“Ceram, ka Tieslietu ministrijas Administratīvās atbildības darba grupa, kura šodien 15.06.23. vērtēs iesniegtos priekšlikumu, būs sadzirdējusi LVB aicinājumu pēc bargākiem sodiem,” pauž biedrība.


1,205 skatījumi

Un Tavas domas par šo?