Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Briškens par atceltajiem reisiem: Esmu uzdevis vērtēt ATD amatpersonu atbildību

Reģionālo maršrutu pasažieriem būtiskas problēmas radīja atsevišķu komersantu neizpildīti desmitiem reisu!

Sodiem par atceltiem autobusu reisiem jābūt simtiem reižu lielākiem, norādīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (“Progresīvie”).

“Es ikdienā saņemu savā “Facebook” pastkastītē vēstules no cilvēkiem, kur patiešām cilvēks nav nokļuvis darbā, bērns nav nokļuvis skolā, cilvēks palicis uz soliņa ceļa malā, tā, protams, nav pieļaujama situācija. No pirmās dienas amatā ATD esam uzdevuši to risināt. Mantojumā ir saņemti šie valstij ārkārtīgi neizdevīgie līgumi, kur ir visas šīs sliktās lietas iekšā. Uzdevām arī neatkarīgiem juridiskajiem konsultantiem izvērtēt, vai ATD precīzi piemēro līgumos ietvertās sodu sankcijas. Tur ir absurdā situācija, ka, ja pārvadātājs atceļ vairāk nekā 50 reisus, tad neatkarīgi no tā, vai tas ir 51 vai 150 reisi, ir vienkārši 500 eiro sods. Mūsuprāt, un to tagad ir apliecinājuši arī juridiskie atzinumi un Satiksmes ministrijas iekšējais audits, ka soda sankcijas ir jāpiemēro par katru reisu. Esmu uzdevis ministrijas valsts sekretārei vērtēt ATD amatpersonu atbildību un nepieciešamības gadījumā vērsties tiesībsargājošajās institūcijās,” sacīja Briškens.

Viņš norādīja: “Iespējams, ka valstij ir nodarīts kaitējums vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā. Tas tieši ir ietekmējis autopārvadātāju motivāciju nodrošināt pakalpojumu. Otrs aspekts ir šoferu labbūtība. Situācijas ķīlnieki ir arī viņi. Tā stundas likme, slodžu sadale, sociālā apdrošināšana ir ļoti zemā līmenī. Šeit viens risinājums nozares līmenī ir ģenerālvienošanās”

Kā zināms, reģionālo maršrutu pasažieriem būtiskas problēmas radīja atsevišķu komersantu neizpildīti desmitiem reisu.


1,551 skatījumi

Un Tavas domas par šo?