Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Brīvdienās kļūs krietni aukstāks

Tuvākajās dienās turpinās snigt!

Darba nedēļas izskaņā laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, kas šķērsos Latviju. Daudzviet gaidāms stiprs sniegs, vietām veidosies apledojums un putinās. Savukārt brīvdienās pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa – termometra stabiņš noslīdēs līdz -10° atzīmei, arī dienu laikā būs auksts, visā valstī gaisa temperatūra būs zem 0°.

Piektdien naktī snigs ilgstoši un sniega sega turpinās pieaugt, brīžiem putinās un redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m. Vietām, galvenokārt Vidzemē un Kurzemē, gaidāms arī sasalstošs lietus – un veidosies apledojums. Naktī Kurzemē, piekrastē, kā arī Zemgalē un Latgalē gaidāms brāzmains vējš. Termometra stabiņš noslīdēs līdz +1…-3° atzīmei. Dienā vēl daudzviet snigšana turpināsies, virs Baltijas jūras veidosies gubu mākoņi, kas vietām Kurzemē un Vidzemē nesīs stipru snigšanu. Dienā vējš pierims, bet gaisa temperatūra būs -2…+3° robežās. Ceļi būs slideni!

Brīvdienās pie mums ieplūdīs aukstāks gaiss, līdz ar to termometra stabiņš turpinās slīdēt uz leju. Sestdien vēl vietām uzsnigs, gaidāms arī sasalstošs lietus. Vējš būs lēns līdz mērens un pūtīs no dienvidu puses, toties būs auksti – naktī valsts ziemeļaustrumos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat -10° atzīmei, bet dienā nebūs siltāks par +1…-6°. Arī svētdien vietām snigs un kļūs vēl par pāris grādiem aukstāks. Gaisa temperatūra naktī būs no -11° valsts ziemeļaustrumos līdz -2° jūras piekrastē, arī dienā nekļūs siltāks, gaisa temperatūra būs -2…-11° robežās, tādēļ noteikti, dodoties ārā, ir jāsaģērbjas silti.

Jaunnedēļ prognozēs joprojām iezīmējas aukstāks laiks. Tomēr mākoņainās un sniegotās dienas pakāpeniski nomainīs arī dienas ar saulaināku laiku.

Jau aizvadītajā nedēļā Gaiziņkalnā tika uzsākta sniega ražošana, bet tad gan uznāca pāris siltākas dienas. Tagad atkal tur tiek ražots sniegs un sestdien tiek plānots vienu no trasēm atvērt apmeklētājiem. Citi kalni gan vēl mazliet nogaida, savukārt Ogres Zilajos kalnos ir sagatavota distanču slēpošanas trase, kuru jau iemēģināja pirmie slēpotāji. Un patiesībā nemaz nekur nav jādodas – meži ir skaisti piesnigušu un, ja kādam mājās ir nepieciešamais inventārs, tad noteikti droši var doties izslēpoties.


1,294 skatījumi

Un Tavas domas par šo?