Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ darbu pametuši vairāk nekā 600 pedagogi

Jaunu pedagogu valstī kļūst arvien mazāk!

Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāta neesamības dēļ kopš 15. novembra darbu ir atstājuši vairāk nekā 600 pedagogu, intervijā Latvijas Radio atklāja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure.

Pēc viņas teiktā, pedagogu trūkuma problēma nav jauna, bet sekas vairākus gadus nerisinātai problēmai. Vienlaikus pēdējos mēnešos to īpaši paspilgtinājusi prasība pedagogiem obligāti būt vakcinētiem vai pārslimojušiem Covid-19.

Viņa norādīja, ka, lai arī sākotnēji izskatījās, ka pirmsskolas izglītības iestādēs Covid-19 sertifikāta prasības dēļ situācija būs sarežģītāka, bērnudārzu darbinieki tomēr sapotējās un patlaban no iztrūkstošajiem 600 pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem nevakcinēšanās dēļ aizgājusi aptuveni trešā daļa.

Kā atzina Dundure, vislielākās bažas ir par gados jaunajiem pedagogiem, kuri darbu atstāj izdegšanas dēļ, un tādu esot visai daudz.

Viņa atklāja, ka patlaban valstī trūkst 42 matemātikas pedagogi, 23 fizikas skolotāji, kā arī 41 latviešu valodas skolotājs. Lai kompensētu pedagogu trūkumu, lielāka nasta tiek uzlikta uz palikušo darbinieku pleciem vai arī gada vidū nākas mainīt mācību procesa norises kārtību.

Dundure uzsvēra, ka pedagogu trūkuma problēmai ir steidzami jārisina, jo jaunu pedagogu valstī kļūst arvien mazāk.


937 skatījumi

Un Tavas domas par šo?