Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Dombrava: Arī Latvija var sadurties ar migrācijas krīzi

Dombrava no iekšlietu ministres sagaida skaidru plānu, kā Latvija gatavosies ļaunākajam scenārijam!

Robežsargiem uz Baltkrievijas robežas jādod skaidras pilnvaras izmantot ieročus, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 3500.

Dombrava informēja, ka Nacionālās apvienības frakcijas šodien tiekas ar iekšlietu ministri: “Mēs sagaidām konkrētu rīcību, kā ļoti ātri – aptuveni nedēļas laikā – varētu nostiprināt robežu fiziskā līmenī. Tur teorētiski ir tehniskās iespējas, kā mēs šo varētu risināt, lai apturētu nelegālu robežas šķērsošanu. Tāpat vēlamies runāt ne tikai par šo personu aizturēšanu, bet arī to, ka mēs dodam skaidras pilnvaras robežsardzei apturēt jebkuru nelikumīgu ieceļošanu mūsu valstī. Savukārt, par tiem, kas būs ieceļojuši, par viņu atpakaļ atgriešanu uz mītnes valsti. Mums jāsaprot, ka šie bēgļi no Baltkrievijas ir cilvēki, kas samaksājuši milzīgas naudas summas kontrabandistiem.”

Pēc viņa teiktā, robežsardzes uzdevums ir sargāt mūsu robežas. Tāpat esot jāpatur arī prātā, ka augustā notiks Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības un tas uzdod papildu pienākumus novērst jebkuru zaļo cilvēciņu scenārijus: “Protams, arī ieroču lietošana ir pilnībā saprotama. Ja no mums ne pārāk draudzīgas valsts ieceļo liels skaits nezināmas izcelsmes personas, robežsardzes pienākums nav mēģināt analizēt, vai tie ir teroristi vai kaut kādu valstu specdienestu pārstāvji, vai ekonomiskie migranti. ”

“Pirmkārt, tie nav bēgļi. Attiecīgi, ja valstī cenšas ieceļot migranti no citiem pasaules reģioniem, no vienas puses, jāparedz ļoti liela kriminālatbildība visiem, kas iesaistījušies šajā kontrabandā – gan tiem, kas fiziski palīdz pārvest pāri robežai, gan organizatoriem. Tāpat jāparedz soda sankcijas migrantiem. Tai skaitā visas mantas konfiskācija un tamlīdzīgi. Tur var plaši un detalizēti tālāk runāt. Mums nav jāmēģina atkārtot tās kļūdas, kuras pieļāva daudzas Eiropas valstis iepriekšējā bēgļu migrācijas vilnī uz Eiropu,” sacīja politiķis.

“Saprotu, ka aizvadītajās dienās jau pieaudzis tādu personu skaits, kas nelikumīgi šķērsojušas Latvijas valsts robežas. Salīdzinot ar Lietuvu, tas skaits ir mazāks, bet ar augošu tendenci. Tādēļ, protams, jāpatur prātā, ka šis maršruts var mainīties,” piebilda Dombrava.

Foto: Saeimas kanceleja


1,238 skatījumi

Un Tavas domas par šo?