Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Draudu e-pastus šonakt saņēmuši arī bērnudārzi

Iepriekš vairākās Latvijas skolās saņemti identiski e-pasti par iespējamiem drošības riskiem!

Naktī uz trešdienu, 11. oktobri, līdzīgus draudu e-pastus, kādus jau otrdien saņēma aptuveni 300 skolu, saņēmuši arī aptuveni 400 bērnudārzi, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” atklāja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Policija jau ir informējusi iestādes, ka šie vērtējami kā zema līmeņa draudi un evakuācija nav nepieciešama. Valsts policija ir nosūtījusi visām pirmskolas izglītības iestādēm un atsevišķām skolām rekomendācijas kā rīkoties. Valsts policija atgādina, ka šādās situācijās ir svarīgi saglabāt mieru un rīkoties racionāli.

Ruks norādīja, ka šobrīd ir svarīgi vainīgo personu vai personas pēc iespējas ātrāk aizturēt, tāpēc nebūtu pareizi detalizēti izklāstīt, ko VP līdz šim par e-pastu nosūtītāju vai nosūtītājiem izdevies atklāt.

“Iedzīvotājiem jāsaprot, ka šis nav tāds nosacīti vienkāršs noziedznieks bez kaut kādām IT zināšanām, kurš tik vienkārši ir atrodams. Tā nav, ka vienkārši aiziesim un aizturēsim. Notiek aktīvs darbs arī kopā ar starptautiskiem partneriem,” norādīja Ruks.

Viņš uzsvēra: “Šī ir mērķtiecīga akcija, kas tiek izplatīta ar mērķi destabilizēt situāciju un traucēt arī iestāžu darbu.”

Kā zināms, līdz šim noskaidrots, ka izplatīti vismaz trīs veidu paziņojumi no vairākām adresēm – redzams, ka sūtītājs ir ģenerējis dažādas e-pasta adreses, bet visi gadījumi ir sasaistīti.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sākušas kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231.1 panta par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu.


1,006 skatījumi

Un Tavas domas par šo?