Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Es nepiekrītu tam, ka nav izpildītas streika prasības, uzsver Čakša

LIZDA uzstāj, ka streika prasības nav izpildītas, kamēr valdība uzskata, ka izpildījusi pedagogiem doto solījumu!

Valdība ir izpildījusi pedagogiem doto solījumu, uzskata izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Čakša uzsvēra: “Es nepiekrītu tam, ka nav izpildītas streika prasības. Kopīgi ar arodbiedrību janvārī sēdējām pie zemākā atalgojuma grafika skolotājiem un vienojāmies par to, kādam tam jāizskatās. Vienojāmies par to, kā jāizskatās slodžu balansēšanai. Un pagājušajā nedēļā, apstiprinot šo zemākā atalgojuma grafiku, visi šie skaitļi ir iekšā šajā grafikā. Un arī stundas, par ko mēs runājām slodžu balansēšanā. Mēs turamies pie tām prasībām, kas ir saistītas ar zemākās atalgojuma likmes pieaugumu.”

Viņa uzsvēra, ka nozarē kopumā ir ļoti dažādi atalgojumi: “Dažādās pašvaldībās, pat vienas pašvaldības ietvarā ir ļoti dažādas šīs likmes. Tad, kad mēs runājam par zemāko stundas likmi 7,50 eiro, kas pāriet uz 8,50 eiro, tur ir skaidrs lēciens – tie ir 13 %. Bet skolās, kur jau šobrīd ir 10, 11 un 12 eiro algas likme, tā ir citādāka situācija. Tajās vietās pašvaldībai ir iespēja mainīt atalgojumu, bet tas proporcionāli nebūs tik liels [lēciens], kā tur, kur maina zemāko stundas likmi.”

“Tas, ka pašvaldībām ir iespēja no šīs algas dotācijas samaksāt pietiekami lielu algu, ir apliecināts vairākas reizes. Jautājums, vai viņi ir gatavi savu skolu tīklu mainīt un efektīvi izmantot šo saņemot naudu,” uzsvēra Čakša.

Ja mēs strādājām pie zemākā atalgojuma grafika pieauguma kopā ar arodbiedrību janvārī, vai teikt, ka apstiprināšana aprīlī, nemainot nevienu skaitli, ir steigā, es tam nepiekristu. Šogad skolotāju atalgojuma pieaugumam un slodžu balansēšanai novirzīti 89 miljoni. Saprotu, ka katram ir savas aprēķina metodikas. Jautājums, vai mums ir viens mērķis – palielināt skolotāju atalgojumu. Ja mērķis ir viens, svarīgi, lai atalgojums pieaug. Ja gribam detaļās iet par to, kā, kurš rēķina, droši vien mēs varam par to turpināt strīdēties,” sacīja Čakša.

Kā zināms, šodien gājienā piedalīsies izglītības, zinātnes un veselības nozares darbinieki, kuru pasākumā būs vairāk nekā 8000.

Foto: Valsts kanceleja


1,000 skatījumi

Un Tavas domas par šo?