Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

JKP kārtējo reizi liek vilties – tās mugurkauls izrādās lokanāks par salmiņu vējā

Ministru un deputātu krēsli tomēr pārāk ērti?

Saeima ceturtdien, 15. aprīlī, pēc trīs stundu debatēm noraidīja opozīcijas pārstāvju iesniegto premjera Krišjāņa Kariņa (JV) demisijas pieprasījumu. Īpaši lokanu mugurkaulu šajā ziņā nodemonstrēja Jaunā konservatīvā partija (JKP), kura vēl nesen piedraudēja ar atbalstu opozīcijas priekšlikumam par neuzticību Kariņam – par spīti savām skaļajām runām partija nobalsoja pret premjera demisiju.

Lai arī premjera demisijas pieprasījuma iesniedzējs, neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems aicināja ātri atlaist Kariņu un taisīt jaunu valdību, no kā visiem valstī būs labāk, par Kariņa demisiju lielākoties nobalsoja tikai Saeimas opozīcijas pārstāvji.

Īpašs pārsteigums par to bija daudziem JKP atbalstītājiem. Proti, partijas pārstāvis Juris Jurašs vēl nesen iekšējā sarakstē paziņoja, ka frakcijas deputāti apsver iespēju, balsojumā par Kariņa demisiju, balsot līdzīgi, kā to izpildīja daļa no koalīcijas partneriem pie likumprojekta par azartspēļu zaļu ierobežošanas. Kā zināms, koalīcijas vairākums nobalsoja pret JKP grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā un noteiktu vecuma ierobežojumu.

Uz to, ka gatava atbalstīt valdības demisiju, varētu būt visa JKP vadība, nevis viens pats Jurašs, skaidri norādīja arī tās pārstāvis Krišjānis Feldmanis, uz “Vienotības” pārstāvja Aināra Latkovska piezīmi, ka līdz ar neuzticības izteikšanu Kariņam kristu viss Ministru kabinets, atbildot: “Jānis Bordāns lūdza pateikt, ka ir informēts un nav nekādu problēmu.”

JKP gan neizmantoja iespēju nodemonstrēt drosmīgu lēmumu un stingru mugurkaulu, jo nobalsoja pret Kariņa demisijas pieprasījumu. Līdz ar to, šķiet, nemaz nevaram būt pārsteigti arī par JKP reitingu kritumu (partijas reitings par martu bija tikai 3,9%) – vēlētāji vairs neuzticas JKP un tās solījumiem. Un saprotams – JKP pārāk bieži lokās kā salmiņš vējā!

Foto: Valsts kanceleja


1,574 skatījumi

Un Tavas domas par šo?