Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņš: Manos kolēģos parādās tieksme solīt debesmannā

Sarunas par atbalstu iedzīvotajiem energocenu krīzē nedaudz sarežģī vēlēšanu tuvošanās!

Sarunas par atbalstu iedzīvotajiem energocenu krīzē nedaudz sarežģī vēlēšanu tuvošanās, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

“Visas sarunas padara nedaudz grūtākas tas fakts, ka mums nāk vēlēšanas. Manos kolēģos parādās tieksme solīt debesmannā. Es esmu spiests būt reālists, es redzu, ka mums vajadzēs nopietnus naudas līdzekļus aizsardzības sistēmas, iekšlietu spēju uzlabošanai. Tāpat, iegādājoties gāzes rezerves, tas arī nav par velti. Mums arī jāskatās, kā vispareizāk palīdzēt iedzīvotājiem. Esam vienojušies, ka agrāk indeksēsim pensijas. Situācija ir tik dinamiska, ka šobrīd kaut ko grūti prognozēt,” sacīja Kariņš.

Pēc viņa paustā, nākamās apkures sezonas cenas aizvien ir tas, ko “mēs līdz galam nezinām”. Vienlaikus viņš norādīja, ka patlaban tiek analizēta situācija, tiek modelēti dažādi iespējamie scenāriji, kā arī tiek strādāts pie tā, kā palīdzēt iedzīvotājiem pārvarēt šos grūtos laikus.

Jautāts, vai ir noteikts konkrēts datums, kad valdībai jābūt gatavam atbalstu pasākumu plānam, Kariņš atbildēja, ka konkrēts termiņš šobrīd nav noteikts, jo situācija attīstās dinamiski.

“Mēs jau ilgu laiku esam bijuši gatavi. Mums jau šodien vairs nepienāk Krievijas gāzes piegādes. Inčukalnā krātuvē ir pietiekami gāzes šobrīd. Ar papildu kravām mums gāzes pietiks līdz gada beigām,” uzsvēra Kariņš.

“Manuprāt, mēs Eiropā ļoti labi sadarbojamies. Mēs kā Baltijas valstis, kā Latvija gribētu, lai sankcijas būtu ātrāk un straujāk. Mūsu balss tiek sadzirdēta. Soli pa solim sankcijas tiek pieņemtas. Tas notiek lēnāk, jo par to kopā jāvienojas ļoti daudzām valstīm,” sacīja premjers.

Foto: Valsts kanceleja


980 skatījumi

Un Tavas domas par šo?