Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņš: Sociālā nodokļa pārdale par labu veselības aprūpei faktiski nozīmē atņemt pensijas

Kariņš skeptiski vērtē Meņģelsones priekšlikumu 14% no sociālā nodokļa novirzīt veselības aprūpei!

Sociālā nodokļa pārdale par labu veselības aprūpei nozīmētu atņemt pensionāriem pensijas, vērtējot veselības ministres Līgas Meņģelsones izteikto priekšlikumu 14% no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām jeb sociālā nodokļa novirzīt veselības aprūpei, sacīja premjers Krišjānis Kariņš.

Šorīt intervijā LTV Kariņš pauda: ” [Veselības] sistēma nav caurskatāma, mēs turpinām apkalpot cilvēkus pēc personas koda arī, ja viņi dzīvo un maksā nodokļus citā valstī, mums nav veselības apdrošināšanas un nav arī sakārtots tīkls.”

“Sociālais budžets ir mūsu pensijas, mēs varam 14 % no tā novirzīt veselības aprūpei, bet tas ierosinājums ir faktiski atņemt pensionāriem pensijas, un es taču to nevaru pieļaut. Tas ir atkal viens piedāvājums, kas skatās nevis uz visu ainu, bet skatās šauri,” sacīja Kariņš.

Kā zināms, veselības ministre Līga Meņģelsone pauda uzskatu, ka veselības aprūpes finansēšanai būtu jānovirza 14% no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām jeb sociālā nodokļa. Kā būtu jānodrošina veselības aprūpe cilvēkiem, kuri nemaksā nodokļus, ministre gan izvairījās minēt.

Foto: Valsts kanceleja


1,070 skatījumi

Un Tavas domas par šo?