Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Koļegova cenšas novelt atbildību uz Vides dienesta Ventspils nodaļu

Vai VVD vadītāja, uzveļot vainu citiem, pati necenšas nomazgāties tīra un balta?

Ogļu izraisītie putekļi kļuvuši par pēdējo dienu aktuālāko jautājumu ne tikai Rīgā, bet arī Ventspilī. Cīņā par tiesībām dzīvot tīrā un drošā vidē iesaistījusies gan Ventspils pilsētas dome, gan iedzīvotāji, kuri nepilnu divu stundu laikā savākuši teju 200 ventspilnieku parakstus ar prasību pilsētniekiem nodrošināt tīru vidi. Taču, kā rādās, tā vietā, lai piedāvātu reālu risinājumu, Valsts vides dienests (VVD) nolēmis visu atbildību novelt uz Ventspils reģionālo vides pārvaldi.

Lai arī tieši Valsts vides dienests ir izsniedzis piesārņojošās darbības atļauju uzņēmumam AS “Ventspils tirdzniecības osta”, dienests nav kontrolējis šis atļaujas ievērošanu, bet pašu vides piesārņojumu problēmu nesauc par nopietnu. Savukārt pašas dienesta vadītājas Ingas Koļegovas izteikumi žurnālistiem ir gana šokējoši. To atzīst arī Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Koļegovas sacītā, ogļu putekļi neesot un nevarot būt vienīgais gaisa piesārņojuma avots Ventspilī. “Izlasīju LETA citēto Valsts vides dienesta ģenerāldirektores Koļegovas skaidrojumu par putekļu koncentrācijas palielinājumu Ventspilī. Viņa apgalvo “kamēr ielas nemazgā, tikmēr vējš tur dzenā, un putekļi tur ir”. Kaut ko tik absurdu pat visdziļākajos murgos nespētu iedomāties!” savu pārsteigumu neslēpa Lembergs.

Ventspils mērs uzsver, ka Ventspils ielas tiek tīrītas katru dienu. Turklāt ielu slaucīšanai tiek izmantota pasaulē modernākā mehāniskā tehnika ar ūdeni, lai mitrinātu ielu segumu un neveidotos putekļi.

Lai arī Lembergs aicināja Valsts vides dienesta vadītāju atbraukt uz Ventspili apskatīt reālo situāciju, Koļegova no šādas iespējas atteikusies. Par to liecina VVD atbilde sociālajos tīklos. Tajā norādīts, ka “pat ar vismodernākajām tehnoloğijām mūsdienu cilvēks joprojām nevar pārspēt dabu. Laika apstākļos, kad ilgstoši bijis karsts un vējains laiks, putekļi krājas un paceļas gaisā atkārtoti. ”

VVD vadītājas acīmredzamā neinteresētība situācijas atrisinājumā nav pārsteidzoša, ņemot vērā, ka Ventspils pilsētas domes pārstāvji šonedēļ netika ielaisti AS “Ventspils tirdzniecības osta”uzņēmumā, lai piedalītos sanāksmē par ventspilniekiem tik aktuālo jautājumu – ogļu putekļiem.

Šķiet, ka, tā vietā, lai piedāvātu reālus risinājumus, VVD vadītāja ir izlēmusi visu vainu novelt uz Ventspils reģionālo vides pārvaldi. Par to liecina paziņojums, ka lai izvērtētu atsevišķu atbildīgo VVD darbinieku darba pienākumu izpildes kvalitāti un atbilstību prasībām, tiks veikta dienesta pārbaude par Ventspils reģionālās vides pārvaldes (VRP) amatpersonu rīcību Ventspils ostas teritorijā esošo operatoru darbību kontrolē, ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus (vēja brāzmas, ilgstošo sausumu u.tml.). Kā viens no risinājumiem darba optimizēšanai tiek minēta Ventspils VRP atbildīgo amatpersonu rotācija, ko plānots veikt jau tuvākajā laikā.

Taču kā tieši darbinieku maiņa novērsīs piesārņojuma problēmu pilsētā? Vai tik šajā situācijā VVD vadītāja Koļegova, uzveļot vainu citiem, pati necenšas nomazgāties tīra un balta? Ja atceramies ugunsgrēku Jūrmalas nelegālajā izgāztuvē pirms gada, tad skaidrs, ka šī nebūs pirmā reize, kad VVD vadītāja rāda ar pirkstu uz it kā vainīgajiem, savu atbildību vispār nesaredzot. Varbūt viņu pašu vērts kaut kur aizrotēt?

Foto: F64


4,465 skatījumi

Un Tavas domas par šo?