Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Slimnīcu biedrība: Personāla krīze ir labu laiku

Slimnīcu darbu apgrūtina ārstu trūkums!

Slimnīcu biedrība norādījusi uz problēmām par virsstundu apmaksu. Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs, slimnīcu darbu apgrūtina ārstu trūkums, sakārtota nav arī virsstundu apmaksa.

“Personāla krīze ir labu laiku. Aptuveni 10% darbinieku nav darbā, jo ir inficējušies vai karantīnā, kas ir liels skaitlis. Šie darbinieki jāaizvieto, ierobežojot pakalpojumu citās nodaļās,” sacīja Kalējs.

Pēc viņa teiktā, diemžēl patreizējā sistēma neparedz dubultu samaksu tiem mediķiem, kurus pieaicinām papildus, ir mediķi, kuri pat strādā līdz divām slodzēm – 80 stundām nedēļā: “Patreizējā brīdī esam informējuši par situāciju VM un NVD, gaidām risinājumu.”

Savukārt runājot par ierobežojumu atcelšanu, viņš norādīja: “Lēmums ar 1. martu mīkstināt Covid-19 ierobežojumus nav balstīts uz medicīniskiem rezultātiem, tas balstīts uz ekonomiskiem apspriedumiem, tas absolūti nav saistīts ar to, kas notiek slimnīcās.”

“Tie pacienti, kam kovids nav kā pamatdiagnoze, nonāk tajās nodaļās, kur nepieciešama ārstēšana, kas rada grūtības personālam, jo kopējās nodaļās nevar nodalīt divas plūsmas – tas rada lielu risku,” sacīja Kalējs.

Foto: Valsts kanceleja


1,370 skatījumi

Un Tavas domas par šo?