Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergam atkal taisnība? Zemais vakcinācijas temps atspoguļo valdības nevarību?

Latvija joprojām būtiski atpaliek no Eiropas Savienības!

Veselības ministrijas (VM) paredz, ka līdz augusta beigām būtu jābūt vakcinētiem vismaz 70 procentiem pieaugušo Latvijas iedzīvotāju, kas nozīmē, ka šobrīd būtu jāvakcinē aptuveni 18 tūkstoši dienā vai 126 tūkstoši nedēļā. Vienlaikus skaitļi rāda – vakcinācijas temps šobrīd ir 5 reizes lēnāks, nekā vajadzētu. Tas tikai pierāda to, uz ko jau iepriekš norādījis Ventspils mērs Aivars Lembergs – VM plāns ir utopisks.

Lai arī valdības vadītāji dzied slavas dziesmas par to, ka vakcinācijas tempi uzlabojas un atsevišķās dienās vakcinēts rekordliels skaits, skaitļi rāda, ka Latvija joprojām būtiski atpaliek no Eiropas Savienības (ES). Kā liecina Nacionālā veselības dienesta informācija, pirmdien poti saņēma vien 2513 cilvēki, bet otrdien – 5217 cilvēki.

Uz to neskaitāmas reizes norādījis arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, sakot, ka “pie vienādiem apstākļiem – Latvija, pēdējā!”

“Kad tad jānes politiskā atbildība, ja ne tagad? Bet nē. Muld, muld, muld. Muldēšana nevar aizstāt vakuumu. [..] Žēloties par savu valsti un tautu ārzemju vēstniekiem, izlūgties pret valsts ostu, pret tās pilsoni ASV valdības nacionālās sankcijas, tās ieviešot kā tādai kolonijai to jā, tad lieli varoņi. Bet, kad jākaro, izmantojot smadzenes, tad to vietā tik vien ir kā ķīselis bez rievām,” skarbs savos izteikumos ir bijis Lembergs.

“Kurš tad Latvijā pēc Satversmes ir tas virspavēlnieks? No tā baltā zirga uz grēcīgās zemes nokāpt negrib, baidās strādājot sasmērēties. Baidās no atbildības. Jā! Pēc 10 gadiem, kā man pēc 30, uzradīsies gudrinieki un jautās, kur papīri, kur pamatojums, kāpēc ne lētāko, kāpēc tik daudz un dažādi? Un politiskie žurnālisti un meroņpolitiķi kliegs – šausmas, vajadzēja tā un šitā. Labāk, lai Latvija pēdējā; bet pareizāk būtu tā – uzvarēt epidēmiju pēdējiem, bet pareizi pēc normām, kuras spēkā pēc 30 gadiem,” sacījis politiķis.

Lai arī līdz šim vakcinācijas lēnajā tempā tika vainots vakcīnu trūkums, redzams, ka pagājušajā nedēļā Latvija saņēmusi 33 930 “Pfizer”/”BioNTech” devas, 13 200 “Moderna” devas, 69 600 “AstraZeneca” devas un 6000 “Janssen” – tātad kopā 116 730 devas. Kopumā līdz 5. maijam Latvija saņēmusi 525 435 vakcīnu devas, līdz 4. maijam izlietotas – 327 797 devas.

Vai esošais vakcinēto skaits apliecina, ka Lembergam atkal bijusi taisnība?

Foto: Valsts kanceleja


1,598 skatījumi

Un Tavas domas par šo?