Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ārkārtējās situācijas izsludināšana Latvijā nokavēta par mēnesi

Valdība kavējusies ar lēmuma pieņemšanu?

Ārkārtējās situācijas izsludināšana Latvijā bija nokavēta par mēnesi, žurnālistiem sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lai arī 14 dienu kumulatīvā saslimstības ar Covid-19 skala Latvijā ir apstājusies, to, pēc politiķa sacītā, nekādā gadījumā nevar uzskatīt par sasniegumu, jo saslimušo skaits joprojām ir liels. Arī mirstība turpina augt.

Pēc Lemberga sacītā, mirstība Latvijā pa nedēļām rāda, ka ārkārtas situācijas izsludināšana Latvijā nokavēta par mēnesi. “Katrā gadījumā šobrīd mirušo skaitu tie, kas ir bijuši slimi ar Covid-19, ietekmē ar plus zīmi,” pauda politiķis.

“Atliek vien studēt Ķīnas pieredzi. Starpība, piemēram, starp Čehiju un Ķīnu – vienkārši kosmoss,” piebilda Lembergs.

Kā zināms, Lembergs ne reizi vien, vērtējot valdības rīcību pandēmijas laikā, norādījis, ka Latvijā amatpersonas neanalizē to, kas notiek pasaulē. “Pietiek ieslēgt “YouTube” un paskatīties, kā ķīnieši risina šo problēmu. Problēmu varēja iepazīt vismaz divus mēnešus, pirms tā parādījās Latvijā un Eiropā. [..] Latvijas valdība varēja aizsūtīt uz Ķīnu speciālistu grupu, lai viņi reālos apstākļos izskatītu problēmu, tās risinājumus un gūtu pieredzi. Tā vietā klusējot tika pieņemts, ka Covid-19 ir ķīniešu iekšējā problēma un te nekad nekas tamlīdzīgs nav gaidāms.”

Foto: F64


1,683 skatījumi

Un Tavas domas par šo?