Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Balsojums par Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai parāda, ka JKP vēlas atdzīvināt kara revolucionāros tribunālus

Vai cilvēku vaina vai nevainīgumu jāizlemj Saeimai?

Jaunā konservatīvā partija (JKP) uzskata, ka viņi var izlemt, kurš ir vainīgs vai nevainīgs – tam nevajag tiesu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Šādu viedokli Lembergs pauda, komentējot Saeimas lēmumu par deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai saistībā ar aizdomām par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

“JKP uzskata, ka cilvēku vaina vai nevainīgums jāizlemj Saeimai, nevis tiesai – viņi nepiekrita izdot Kaimiņu tiesāšanai. Viņi uzskata, ka JKP pati var izlemt, kurš ir vainīgs, bet kurš nevainīgs,” komentēja Lembergs.

“Ja JKP lēmēji, tad jūs paši saprotat – es esmu vainīgs vai nevainīgs? Jurašs – vainīgs vai nevainīgs? Kaimiņš – vainīgs vai nevainīgs? Ir jautājumi? Es domāju, ka Bordāns cenšas atdzīvināt Padomju Krievijas kara revolucionāros tribunālus,” pauda Lembergs.

Pēc viņa teiktā, arī Bordāns grib, lai Latvijā tiesu vara būtu pēc revolucionārās pārliecības: “Kur tiem, kuriem ir kažokādas apkakle uz mēteļa, tie ir nošaujami, bet tiem, kuriem nav kažokādas apkakles, tie ir tie pareizie pat tad, ja viņi ir kaut ko nozaguši.”

Kā zināms, Saeima pagājušajā nedēļā atbalstīja lēmumprojektu par deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai. Par deputāta izdošanu kriminālvajāšanai balsoja 67, pret bija 19, bet balsojumā nepiedalījās 11 deputāti.

Foto: F64


1,393 skatījumi

Un Tavas domas par šo?