Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Bordāns vēlas privatizēt ekonomisko lietu izskatīšanu tiesā

Kāpēc Bordāns vēlas izveidot ekonomisko lietu izskatīšanas tiesu?

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) vēlas Latvijā izveidot specializētu tiesu komercstrīdu, finanšu un ekonomisko noziegumu lietu skatīšanai, lai to pārvaldītu un nopelnītu, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tiesnešiem [ekonomisko noziegumu] shēmotājiem nav jātiek līdzi. Bordāns nesaprot, ar ko nodarbojas tiesa. Shēmotāji jāatklāj un jāpierāda, ka shēmošana ir nelikumīga vai krimināli sodāma, izmeklētājam un apsūdzība ir jāuztur prokuratūrai. Ja viņi to nevar izdarīt, tad tiesnesis tiem nekādā veidā nevar palīdzēt,” komentējot Bordāna izteikumus, ka “Latvijas tiesneši sacensībā atpaliek no shēmotājiem”, norādīja politiķis.

Lembergs atgādināja, ka atbilstoši Krimināllikumam, tiesnesim aizliegts ar likumu veikt tās darbības, kas jāveic prokuroram kā apsūdzības uzturētājam tiesā. “Tiesnesis nevar pateikt prokuroram, ka viņš neko nesaprot un kā jāceļ apsūdzība utt. Bordāns to nezina. Neizglītots cilvēks,” norādīja politiķis.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka Bordāna patiesais mērķis ir “ielikt savus tiesnešus”. “Bordāns grib privatizēt ekonomisko noziegumu vispārējo izmeklēšanas un apsūdzības uzturēšanas un tiesas spriešanas sistēmu. Viņš grib uztaisīt savu sistēmu,” norādīja Lembergs.

Tieši šī iemesla dēļ, pēc Lemberga domām, Bordānam vajag nomainīt ģenerālprokuroru un uztaisīt savas tiesas, pārņemt tieslietu sistēmu. “Tas viss ar vienu mērķi – ka tur var pēc tam nopelnīt. Tad tu nāc pie Bordāna un prasi, cik vajag maksāt, lai tur viss būtu labi tiesā. Viss ir saprotami, tikai vieni var nopirkt Bordānu, citi nevar. Vai tas demokrātiskā valstī ir taisnīgi? Veikals ir veikals,” ironizēja Lembergs.

Kā zināms, Bordāns iecerējis, ka no 2021. gada Latvijā varētu sākt darboties specializēta tiesa komercstrīdu, finanšu un ekonomisko noziegumu lietu skatīšanai.

Foto: Saeimas kanceleja


2,041 skatījumi

Un Tavas domas par šo?