Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ja Kariņa valdība neatceļ OIK, tad premjeram ir jāatkāpjas

Vai Kariņam jāatkāpjas no amata?

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) pēc likuma būtu jāatceļ obligātā iepirkuma komponente (OIK) vai arī jāatkāpjas no amata, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Sāksim ar to, ka Meroni-Kaimiņš, ejot uz vēlēšanām ar savu partiju KPV LV, paziņoja, ka, ja viņus ievēlēs un viņi būs valdībā, tad viņi uzreiz atcels OIK maksājumu pie elektrības rēķiniem. Tad viņus ievēlēja un viņi šobrīd tur Kariņa valdību. Pie tam Saeima vienbalsīgi pieņēma lēmumu marta beigās atcelt OIK. Tik tālu varētu aplaudēt. Viss ir skaisti. Tomēr, pienākot 31. martam, OIK netika atcelts,” norādīja politiķis.

“Kas rakstīts Satversmē? Kam pieder vara? Tautai. Kam tauta deleģē varu? Saeimai. Saeimas lēmums valdībai jāpilda? Jāpilda. Tur varēja būt tikai viena lieta – ja Kariņa valdība nevar izpildīt šo lēmumu, tad viņa demisionē, vai arī Saeima atceļ šādu lēmumu. Saeima atcēla šādu lēmumu? Neatcēla, tātad Saeimas lēmums ir spēkā,” uzsvēra Lembergs.

“Viņiem Saeimā ir vairākums, bet viņi atcēla šo lēmumu? Neatcēla, jo slikti izskatīsies,” piebilda politiķis. “Visus mūs tur par idiotiem, kas neko nesaprot, bet tik traki nav – cilvēki zina un saprot,” turpināja Lembergs.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka OIK pārskatāmā nākotnē vismaz šī valdība neatcels.

Kā zināms, Saeima 11. aprīlī noraidīja premjera Krišjāņa Kariņa demisijas pieprasījumu, ko iesniedza atsevišķi opozīcijas un arī koalīcijā ietilpstošās partijas KPV LV deputāti.

Foto: Valsts kanceleja


4,234 skatījumi

Un Tavas domas par šo?