Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Liecinieku pratināšanā tika ignorēti tādi tiesu darbības principi kā patiesība, līdztiesība un sacensība

Lemberga advokātiem nebija ļauts pratināt lieciniekus!

Ventspils mērs Aivars Lembergs atkārtoti vērsis uzmanību uz to, kā viņam visrupjākā veidā tikušas liegtas tiesības uz aizstāvību.

Viņš uzsvēra, ka tiesa prokuroriem ļāva pratināt kā savus 100 lieciniekus, bet viņam – tikai 3. Tāpat ģenerālprokurors Juris Stukāns izplatot viltus ziņu, sakot, ka nu jau bijušais Šveices advokāts Rūdolfs Meroni tika pratināts.

“Ģenerālprokurora kungs, tā ir viltus ziņa. Kāpēc jūs iesaistāties viltus ziņu izplatīšanā? Es neesmu pratinājis Meroni. Rīgas apgabaltiesa man nenodrošināja tiesības nopratināt Meroni. Taisnība, prokurori pratināja Meroni cik reizes grib, cik ilgi grib un par ko grib. Tās ir vienlīdzīgas tiesības? Sacensības princips? Tātad – viltus ziņa,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat viņš norādīja uz to, ka ģenerālprokurors garantē, ka apelācijas tiesa tiks skatīta ne ilgāk kā divus gadus: “Viņš ir procesa virzītājs apelācijas instances tiesā? Viņš ir tiesnesis apelācijas tiesā, kura skata apelācijas sūdzību? Vai tas ir ģenerālprokurora norādījums, uzdevums apelācijas instances tiesai? Vai ģenerālprokurors zina, ka Rīgas apgabaltiesā kā apsūdzības lieciniekus pratināja 100 no 108 pieteiktajiem, plus 3 atkārtoti? Mana aizstāve pieteica pratināšanai 94 lieciniekus, pratināja 3! Proporcija 33:1. Tā esot līdztiesība, vienlīdzība, sacensība?”

Viņš uzsvēra, ka Rīgas apgabaltiesa viņam nenodrošināja tiesības pratināt ne cietušo A. Gulbi, cietušā pārstāvi J. Krūmiņu, O. Stepanovu, O. Berķi, A. Laksu, Z. Spādi, I. Skoku, ārvalstu advokātus Janu de Lintu, I.P. Gratzu, Adrianu Kuncleru u.c.

“Es nepabeidzu pratināt arī G. Ševcovu, Z. Klebo, I. Krūmu, J. Zelmeni u.c. No aizstāvības pieteiktajiem 30 ārzemniekiem, firmu direktoriem u.tml. tiesa nepratināja nevienu. Pratināja tikai tos ārzemniekus, kurus pieteica apsūdzība,” norādīja politiķis.

Kā zināms, 22. februārī Rīgas apgabaltiesa Lemberga lietā paziņoja pirmās instances saīsināto spriedumu, tostarp attaisnojot Ventspils mēru visās apsūdzībās, kas saistītas ar valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu vai dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Vienlaikus Lembergam tika piespriests jauns drošības līdzeklis – apcietinājums.

Foto: F64


1,107 skatījumi

Un Tavas domas par šo?