Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Man nav pieņemams, ka Latvija dzīvo pēc ārvalstnieku norādījumiem

Vai Latvija nav pati sev noteicēja?

Latvija dzīvo pēc svešu saimnieku norādījumiem, Dž. Dž. Džilindžera vadītajā “YouTube” raidījumā “Dž. Spot” sacīja Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs.

Runājot par laiku, kad Latvija izcīnīja neatkarību un mūsu valsti šodien, Lembergs pauda, ka “lielākais regress Latvijā ir tāds, ka mēs dzīvojam pēc svešu saimnieku uzdevumiem.”

“Es balsoju par Latvijas neatkarību, jo es negribēju dzīvot pēc Maskavas norādījumiem, kas attiecas uz visu Padomju Savienību. Tagad, ja tie Latvijas saimnieki nepasaka priekšā, jums jāizdara tas vai tas, [tad nekas nenotiek]. Mēs dzīvojam pēc instrukcijas,” sacīja politiķis.

Viņš piekrita, ka tas liecina par to, ka Latvija kaut kādā ziņā ir zaudējusi savu neatkarību. “Tas mani tracina, jo es par to nebalsoju,” piebilda Lembergs.

“Tad, kad es balsoju par Latvijas neatkarību, tad tas bija ļoti riskants pasākums, jo es biju nopietnā amatā. Man bija jāizvēlas un tā bija ļoti nopietna izvēle. Es saprotu, ka tas bija risks, jo, ja būtu gadījies tāds kā Putins, kirdik būtu mums visiem – es būtu Sibīrijā atpūties desmit gadus,” izteicās Lembergs.

Kā zināms, 1990. gada 4. maijā Lembergs kā Augstākās Padomes deputāts balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Foto: F64


4,850 skatījumi

Un Tavas domas par šo?