Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Meroni rīcība parāda, ka viņš uzspļauj Latvijas valstij un tiesai

Meroni arestēto mantu tā arī nav atdevis!

Kaut arī pagājuši jau gandrīz divi gadi kopš Rīgas apgabaltiesa atcēlusi bijušo Šveices advokātu Rūdolfu Meroni no t.s Lemberga lietā arestētās mantas pārvaldīšanas un uzlikusi par pienākumu viņam nodot to glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai, arestētā manta no Meroni nav pārņemta. Uz to savas jaunākās grāmatas “Kriminālprocess kā atriebība” atvēršanā norādīja politiķis Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka 2020. gada 17. augustā Rīgas apgabaltiesa atcēla Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, par pamatu minot kriminālprocesu pret pašu Meroni par viņam uzticētās mantas iespējamu izšķērdēšanu. Neraugoties uz to, ka ir pagājis jau krietns laiks kopš tiesas lēmuma, Nodrošinājuma valsts aģentūrai joprojām nav izdevies pārņemt arestēto mantu. Arī pats Meroni ir uz brīvām kājām.

“Meroni noņēma no arestētās mantas glabāšanas, tūlīt augustā būs jau divi gadi, bet viņš nav atdevis nevienu arestēto mantu. Nevienu!” uzsvēra politiķis.

“Latvijā tiesa nosaka, ka, ja tiesas lēmumu nepilda, tad tas ir kriminālnoziegums. Tūlīt jau būs divi gadi – kurā cietumā Meroni sēž? Viņš uzspļauj Latvijas valstij un tiesai, un neko nepilda,” turpināja Lembergs, piebilstot, ka viņa tikko izdotajā grāmatā “Kriminālprocess kā atriebība” ikviens sapratīs, kāpēc tas tā ir un kāpēc viņu piesedz.

Kā savulaik publiski paziņoja pats Meroni, šīs mantas vērtība esot ap 300 miljoniem ASV dolāru, un, ņemot vērā, ka Meroni mantas vērtību nedrīkstēja samazināt, tad tai arī šobrīd vajadzētu būt vērtai ap 300 miljoniem.

Par sekojošo situāciju Lembergs brīdināja jau iepriekš, skaidrojot, ka, pirmkārt, visu apgrūtina fakts, ka arestēta manta nemaz nav arestēta: “Prokurora lēmums par aresta uzlikšanu mantai 2007. gadā pieņemts Latvijā. Lai šis lēmums stātos spēkā ārzemēs, pamatojoties uz Latvijas prokurora lūgumu, attiecīgās valsts kompetentai valsts iestādei vai amatpersonai bija jāpieņem lēmums, ka Latvijā pieņemtais lēmums par mantas arestu stājas spēkā attiecīgajā valstī. Šo pienākumu ne Latvijas Ģenerālprokuratūra, ne tiesa nav izpildījusi līdz pat šim brīdim. Šī 13 gadus tiesiski absolūti nenormālā situācija varēja pastāvēt tikai tāpēc, ka Meroni nelikumīgo darbību piesedza Ģenerālprokuratūras prokurors Juris Juriss, ar kuru Meroni skaņoja visas savas blēdības.”

Tāpat politiķis jau iepriekš vairākkārt bija norādījis uz Meroni nelikumīgajām darbībām saistībā ar viņa arestētajiem aktīviem. Tostarp Lembergs norādījis, ka Meroni no arestētas mantas līdzekļiem finansē Ventspilī bezmaksas propagandas avīzi, portālu BNN, Jauno Konservatīvo partiju, Artusu Kaimiņu un papildus tam visam iegādājas arī helikopterus, mājas Krētā u.tml.

Tāpat viņš uzsvēra to, ka Meroni 13 gadu laikā procesa virzītājam prokuroram un Rīgas apgabaltiesai par “arestētās” mantas stāvokli, apsaimniekošanu, glabāšanu nav sniedzis nevienu atskaiti.

Foto: Ventspils hronikas arhīvs


1,267 skatījumi

Un Tavas domas par šo?