Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs par Skultes termināli: Vai tā nav blēdība, ko Latvijai ir atnesis Bordāns ar Kariņu?

Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa attīstītāji prasa valsts garantijas, ka tiks kompensēti zaudējumi pie mazas termināļa noslodzes!

Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa attīstītāji vēlas garantētu peļņu, norādīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs, turpinot, ka tas izskatās pēc krāpniecības.

Lembergs norādīja, ka “valdības televīzijā tiek apgalvots, ka Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa attīstītāji prasa valsts garantijas, ka tiks kompensēti zaudējumi pie mazas termināļa noslodzes.”

“Kā to saprast? Ļoti vienkārši – kaut kādi nezināmi pār dīķa čaļi atbrauc pie antiņiem uz Latviju, uzbūvē, nekontrolējot izmaksas, Skultes sašķidrinātās gāzes termināli, strādā ar zaudējumiem un valsts kompensē ne tikai zaudējumus, bet arī nodrošina iepriekš atrunātu peļņu,” norādīja politiķis.

Lembergs turpināja: “Jūs uzbūvējat veikalu, bet jums ir zaudējumi. Valdība jums kompensē zaudējumus un vēl garantē peļņu. Jūs gribētu tādu biznesu? Noteikti, ka, jā. Sakiet, vai tā gadījumā nav blēdība, ko Latvijai ir atnesis Bordāns ar Kariņu?”

Kā zināms, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu atzīt par spēku zaudējušu pērn septembrī pieņemto likumu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli.

Kā uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis, jau no paša sākuma iecere par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību tika virzīta sasteigti, bez atbilstošu izvērtējumu veikšanas, lai noteiktu sabiedrības un tautsaimniecības kopumā intereses. Tagad valdība ir noraidījusi sašķidrinātās dabasgāzes termināļa attīstītāja AS “Skulte LNG Terminal” un stratēģiskā investora piedāvātos projekta sadarbības nosacījumus, kas paredzēja priekšrocību radīšanu un virkni saistību no valsts puses.

ZZS jau pērn septembrī, Saeimai izskatot likumu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli, aicināja valstij saglabāt pilnu kontroli pār Skultes termināļa infrastruktūru, jo tā būs kritiski nozīmīga tautsaimniecībai.


1,220 skatījumi

Un Tavas domas par šo?