Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Šobrīd civilizācija ir vistuvāk pasaules kodolkaram kā jebkad

Kodolkara draudi pieaug ar katru dienu!

Kodolkara draudi pieaug ar katru dienu, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka 2022. gada martā, kad Krievijas karš Ukrainā tikko bija sācies, pirmais, ko viņš teica, ka ir vajadzīgas miera sarunas: “Tad mani norēja, kāpēc es runāju par miera sarunām – ka tikai karš vedīs pie miera. Šajā [Saūda Arābijas] samitā piedalījās vairāk nekā 40 valstis. Man ir prieks, ka ne tikai Romas pāvests runāja par mieru un sarunām, bet jau vairāk nekā 40 valstis. Saūda Arābijā formulēja bāzi, kāds varētu būt miera sarunu pamats. Tāds bija rezultāts, kaut gan kopējs dokuments netika pieņemts.”

Viņš uzsvēra, ka tas, ka civilizācija jau kolektīvi virzās uz to, ka karam jāpieliek punkts un jānoformulē miera iznākums, un kā to sasniegt, ir pozitīvs signāls.

“Mani atkal nories, ka es esmu par sarunām, bet es neesmu vientuļš. Ne tikai Romas pāvests tāpat domā, bet vairāk nekā 40 valstis, ieskaitot ASV, Ķīnu, Brazīliju, Indiju un daudzas citas. Nekā labāka par miera sarunām nevar būt. Kamēr sarunu nav, tikmēr diemžēl notiek karš,” izteicās politiķis.

Savukārt runājot par atomieročiem, viņš norādīja, ka “šobrīd civilizācija ir vistuvāk pasaules kodolkaram kā jebkad un kodolkara draudi pieaug ar katru dienu, un Latvija diemžēl nebūs vientuļa sala, ja šāds kodolkarš izraisīsies. Tas, ka Krievija jau ne pirmo reizi Medvedeva personā runā par kodolieroču pielietošanu, protams, ir ļoti slikti, un tur vinnētāju nebūs, bet es domāju, ka vienā brīdī tas var notikt. Man tas nebūs pārsteigums.”

Foto: F64


1,330 skatījumi

Un Tavas domas par šo?