Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LIZDA vadītāja: Daļai skolotāju alga arī par oktobri, visticamāk, būs mazāka par solīto

Daļai pedagogu šajā mācību gadā solītā algas pieauguma vietā ir samazinājums!

Arī oktobra alga daļai skolotāju, visticamāk, būs mazāka par solīto, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

“Var šķist, ka nauda ir piešķirta un diezgan daudz, no janvāra papildu 91 miljons. Tas, ko mēs konstatējam kā arodbiedrība – mēs esam kopā vienā laivā, bet laivā ir sūces, un tā piešķirtā nauda kaut kur tek ārā un nepietiek joprojām,” sacīja Vanaga.

Viņa norādīja, ka daļai pedagogu šajā mācību gadā solītā algas pieauguma vietā ir samazinājums.

“Problēmas ir arī nacionālā līmenī, aprēķinos. To pierāda arī sporta skolu pedagogu problemātika, arī citās izglītības jomās, pakāpēs. Mēs secinām, ka ir problēmas aprēķinos, formulās, kas ir mantotas diemžēl, un tās turpinās. Nākamais ir arī pašvaldību līmenis, kur ir šī pārdale, vai, piemēram, kā Rēzeknes gadījumā, naudu sadala pretēji MK noteikumiem. Un trešais līmenis ir izglītības iestāžu līmenis, kur ne vienmēr ir šī caurskatāmība par finanšu plūsmu vai kaut ko kaut kur palaiž garām,” sacīja LIZDA vadītāja.

Arodbiedrības vadītāja pieļāva, ka arī oktobrī līdzīgi kā septembrī daļai skolotāju būs mazāka alga. Tieši šodien, 13. novembrī, arodbiedrība tiksies ar ministrijas pārstāvjiem, lai šo jautājumu risinātu.

“Mēs cītīgi lasām valsts budžeta projektu, redzam, ka politiķi ir raduši iespēju piešķirt 1,8 miljonus veselības apdrošināšanas prēmiju paaugstināšanai. Te pēkšņi ir šāda polišu griestu paaugstināšana ar šādu fiskālo ietekmi. Un tad ir jautājums, kas ir prioritāte – izpildīt pret pedagogiem, īpaši pret sporta skolu treneriem, šīs saistības, kas ir MK noteikumos, vai kādu citu iniciatīvu īstenot,” piebilda Vanaga.


1,003 skatījumi

Un Tavas domas par šo?