Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LPS vadītājs: Eglīša izteikumi nav pieņemami

Deputātam Gatim Eglītim izteikts brīdinājums par ētikas kodeksa pārkāpumu!

Reaģējot uz jaunieceltā labklājības ministra Gata Eglīša pašvaldību vēlēšanu dienā 5. jūnijā paustajiem publiskajiem izteikumiem par finansējuma plūsmas kontroli pašvaldībām, ņemot vērā to vadības politisko piederību, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu izskaidrot ministra izteikumus.

Vēstulē, kas adresēta Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), finanšu ministram Jānim Reiram (JV) un Eglītim, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsvēris, ka LPS, kā Latvijas pašvaldības apvienojošai organizācija nekad nav pašvaldības iedalījusi pēc politiskās piederības.

“Vakar uzrakstījām vēstuli premjeram, finanšu ministram, arī labklājības ministram ar lūgumu skaidrot šo ziņu, kas parādījās “Twitter”. Tas nav pieņemami. Mēs nekad kā Pašvaldību savienība neesam dalījuši pašvaldības pēc politiskās piederības,” šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Kaminskis.

“Ko tad darīt iedzīvotājiem, kuri ir balsojuši par dažādiem politiskajiem spēkiem? Tad tiem, kuri nobalsoja par “nepareizajiem”, pabalstus nedosim? Vai tie, kuri par “pareizajiem”, kaut ko vairāk dabūs? Tā ir pilnīgi nepareiza domāšana,” uzsvēra LPS vadītājs.

“Pašvaldībām ir būtiski saņemt adekvātu finansējumu, lai nodrošinātu to vienmērīgu ekonomisko izaugsmi un attīstību. Šādi ministra publiskajā vidē paustie izteikumi par politiskās piederības ietekmi uz līdzekļu sadali radījuši nopietnu satraukumu pašvaldībās, jo īpaši laikā, kad tiek īstenota administratīvi teritoriālā reforma un virknei pašvaldību ir aktuāls jautājums par turpmāku finansējuma piesaisti,” pauž Kaminskis.

Kā zināms, Eglītis sociālajā tīklā “Twitter” bija publicējis apgalvojumu, no kura izriet, ka, neskatoties uz vēlētāju izdarīto izvēli, valsts un Eiropas fondu līdzekļi turpmāk būs pieejami tikai tām “savām” pašvaldībām, kurās pie varas ir valdības koalīcijas partijas.

Foto: Valsts kanceleja


1,504 skatījumi

Un Tavas domas par šo?