Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Mediķu protesta akcijā pie Saeimas varētu pulcēties aptuveni 400 dalībnieku

Pie Saeimas ēkas notiks protesta akcija pret ilgstoši nepietiekošo veselības aprūpes finansējumu!

Rīt, 11. maijā, plkst. 8.00 pie Saeimas ēkas notiks protesta akcija pret ilgstoši nepietiekošo veselības aprūpes finansējumu. Mediķu protesta akcijā varētu pulcēties ap 400 dalībnieku, vēsta Latvijas Jauno ārstu asociācijas prezidents Artūrs Šilovs.

Pēc viņa paustā, ierobežojumi nosaka, ka šādam cilvēku skaitam ir atļauts pulcēties pie Saeimas ēkas, tomēr viņš neizslēdz, ka protestējošo skaits varētu būt arī lielāks.

Latvijas Jauno Ārstu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, vairākas citas Latvijas pacientu un medicīnas darbinieku organizācijas aicina uz protesta akciju laukumā pie Saeimes ēkas, lai protestētu pret nepietiekamo veselības aprūpes finansējumu, kā rezultātā veselības aprūpe Latvijas iedzīvotājiem strauji kļūst nepieejama un aug pacientu līdzmaksājumi veselības aprūpes pakalpojumiem.

Amatpersonām izvirzītās prasības atbilst jau iepriekš pašu politiķu apstiprinātajiem dokumentiem:

– šī gada budžeta ietvaros veselības aprūpes izdevumiem jāsasniedz 12% apmēru no valsts budžeta izdevumiem (papildu ~140 mljn. eiro),
– 2024. gada budžeta ietvaros nepieciešams nodrošināt veselības aprūpes finansējumu 15% apmērā no valsts budžeta izdevumiem (papildu ~310 mljn. eiro).
– šos līdzekļus jāiegulda sabiedrības veselības pamatnostādņu realizācijai, kā arī pacientu līdzmaksājumu un rindu uz medicīnas pakalpojumiem mazināšanā.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece uzsvēra, ka gadījumā, ja valdība viņus nesadzirdēs un ja nākamā gada budžetā faktiskā un reālā nauda veselības aprūpes budžetam būs mazāka, tad rudenī tiks rīkots plašāka mēroga streiks.

Foto: Saeimas kanceleja


1,097 skatījumi

Un Tavas domas par šo?