Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ministre: Statistika par to, ka mums vardarbības noziegumu ir mazāk nekā citās valstīs, ir tāpēc, ka par tiem netiek ziņots

Attieksmē pret jautājumiem, kas skar vardarbību ģimenē, sistēma ir sapuvusi!

Sistēma ir sapuvusi attieksmē pret vardarbību ģimenē, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (“Jaunā Vienotība”).

Ministre atzina, ka ilgstoši vajātās sievietes slepkavība Jēkabpilī ir apkaunojums valstij. “Un tas ir ļoti liels apkaunojums arī tam, ka šī tēma – vardarbība pret sievieti – pie mums joprojām netiek uzskatīta par tādu noziedzīgu nodarījumu, kas ir jāizmeklē un jāiztiesā, bet par kuru var smīkņāt un domāt, kādas tad bija tās attiecības,” sacīja ministre.

Runājot par sievietes slepkavību, viņa pauda:”Tas nevarēja un nedrīkstēja tā notikt. Tieši tāpēc mēs meklējam iespējas, ko varam uzlabot likumā. Tieslietu padomei esmu lūgusi vērtēt attiecīgo krimināllietu iztiesāšanu un virzīšanu tiesas procesā.”

Pēc viņas teiktai, Tieslietu padomei ir jāvērtē, vai no tiesu darba organizācijas viedokļa tik tiešām viss bija darīts, jo pret šo apsūdzēto personu joprojām ir neizskatītas lietas tiesā, par kurām darbības jau varēja tikt viktas.

“Statistika par to, ka mums vardarbības noziegumu ir mazāk nekā citās valstīs, ir nevis tāpēc, ka sabiedrība ir labāka, bet tāpēc, ka par tiem netiek ziņots, par tiem tiek noklusēts, par tiem tiek smīkņāts un tie tiek stigmatizēti,” sacīja ministre.

“Vardarbība pret sievieti 21. gadsimtā joprojām netiek uzskatīta par tādu noziedzīgu nodarījumu, kas ir jāiztiesā. Šis noziegums [Jēkabpilī] skaidri parāda, ka sistēma ir sapuvusi attieksmes ziņā. No likuma viedokļa mēs atradīsim visu nepieciešamo, ko vēl varētu izdarīt, bet runa ir par attieksmi. [..] Tagad ir tā iespēja nekad neko tādu vairs nepieļaut,” sacīja Lībiņa-Egnere.

Foto: Valsts kanceleja


1,016 skatījumi

Un Tavas domas par šo?