Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nedēļas nogalē gaidāms vēss un vējains laiks ar īslaicīgu lietu

Nedēļas nogalē gaidāms brāzmains dienvidrietumu vējš!

Šajās brīvdienās un nākamajā nedēļā Latvijā saglabāsies maija mēnesim neraksturīgi vēss laiks – gaisa temperatūra būs zem klimatiskās normas. Ja maija otrajā un trešajā dekādē diennakts vidējā gaisa temperatūra ir +11,3° un +12,8°, tad tuvākajā nedēļā tā būs par vairākiem grādiem zemāka. Tāpat nedēļas nogalē gaidāms brāzmains dienvidrietumu vējš.

Naktī uz piektdienu daudzviet Latvijā debesis skaidrosies un pūtīs lēns vējš. Virs Latvijas atrodoties aukstajai gaisa masai, teritorijas lielākajā daļā gaidāma salna: zāles virskārtā temperatūra pazemināsies līdz 0…-4°, vietām austrumos arī gaisa temperatūra būs līdz -2°, un vienīgi pretvēja piekrastē, pūšot mērenam rietumu, dienvidrietumu vējam, temperatūra nebūs zemāka par +2…+7°.

Gan sestdien, gan svētdien pastiprināsies dienvidrietumu vējš brāzmās līdz 15-18 m/s, bet vietām Kurzemē un Vidzemē vēja brāzmas sasniegs arī 20-21 m/s. Tāpat lielā daļā valsts teritorijas pa laikam līs. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs vien +8…+13° robežās, bet nakts stundās mākoņainos apstākļos, salna plašās teritorijās vairs nav gaidāma un gaisa temperatūra būs +3…+8°.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas. Debesis bieži aizklās mākoņi un daudzviet gaidāmi nokrišņi. Dominēs rietumu puses vējš, pastiprinoties brāzmās līdz 15-16 m/s. Dienas laikā gaisa temperatūra nepārsniegs +7…+14°, bet naktīs vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, atsevišķos rajonos gaidāma salna.

Vien nākamās nedēļas nogalē gaidāms siltāks un saulaināks laiks. Pēc pašreizējām prognozēm, gaisa temperatūra šajās dienās vietām sasniegs +15…+17°.


1,312 skatījumi

Un Tavas domas par šo?