Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Oktobrī bija nedaudz pāri 100 cilvēkiem, kas bija izlēmuši doties darba meklējumos citur, pametot darbu Valsts policijā

Nākamajos gados vajadzētu piesaistīt 500–600 policistu!

Nākamajos gados vajadzētu piesaistīt 500–600 policistu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja VP priekšnieks Armands Ruks.

“Ir procentuālais aprēķins pēc esošā nekomplekta vakanču, kas ir ap 23%. Bet dažādās vietās Latvijā ir arī dažāds nekomplekts. Visproblemātiskāk ir Rīgā, Rīgas reģionā. Protams, arī Kurzemē, Vidzemē trūkst policistu. (..) Ja tā vidēji uz visu valsti, tad mums ap 10% ir nekomplekts. Nākamajos gados vajadzētu 500–600 policistu papildus,” sacīja Ruks.

“Jauni spēki ir nepieciešami. Jaunieši izrāda interesi par dienestu policijā. Rekrutējuši esam diezgan labi. Bet nepieciešams lielāks skaits. Mēs kā dienests novecojam. Nākamajā gadā daudzi kolēģi sasniegs izdienas pensijas vecumu, tādi ir tuvu pie 400. Mums jādomā kompensējošie mehānismi, kā viņus motivēt paturpināt dienestu. Jo viņi ir profesionāli sagatavoti, izglītoti ar pieredzi, ko nodot jaunajiem kolēģiem,” sacīja Ruks.

Viņš norādīja uz to, ka oktobrī bija nedaudz pāri 100 cilvēkiem, kas bija izlēmuši doties darba meklējumos citur, pametot darbu VP: “Ar salīdzinoši nelielu izdienu – pieci seši gadi. Mums ir svarīgi minimizēt šo aizejošo skaitu. Pamatiemesli aiziešanai –atalgojums, darba vide, pārslodze.”

Savukārt runājot par korupcijas problēmu policijā, Valsts policijas priekšnieks uzsvēra: “Manā skatījumā, katrs no tiem gadījumiem, kas parādās sabiedrībā, protams, raisa rezonansi. Bet kopumā esam būtiski samazinājuši korupcijas gadījumus. Ja pirms 2-3 gadiem bija 13-14 policisti aizturēti, tad pagājušogad tie bija četri.”

Foto: Valsts policija


1,131 skatījumi

Un Tavas domas par šo?