Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Opozīcija gatava vērsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu jaunās ministrijas un ministra biedru ieviešanu

Pati koalīcija līdz galam nespēj argumentēt, kāpēc ir nepieciešama šāda ministrija!

Opozīcijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) sola vērsties Satversmes tiesā par jaunas ministrijas un ministru biedru posteņu izveidi.

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Valainis atzina, ka daļa opozīcijas varētu nelikt jaunai ministrijai juridiskus šķēršļus, taču pēc lēmuma pieņemšanas, visticamāk, vērsīsies Satversmes tiesā. “Mēs nevērsīsimies pie Valsts prezidenta, lai aicinātu viņu neizsludināt šo likumu [par jaunu ministriju un ministru biedriem], jo, visticamāk, Saeima to šodien pieņems. Mēs izmantosim tās iespējas, kas mums ir. Ar lielu iespējamību mēs vērsīsimies Satversmes tiesā un aicināsim atcelt šos abus likumus, jo tie ir klaji pārkāpuši labas pārvaldības principus,” atzina Valainis.

Viņš norādīja: “Mēs redzam vairākus labas likumdošanas principu pārkāpumus, kas ir izdarīti. Vairākkārtēji Juridiskās komisijas atzinums nav ņemts vērā, tāpat atsevišķās vietās būtiski Juridiskā biroja iebildumi nav ņemti vērā. Tas liecina, ka virzītāji ir citu motīvu vadīti.”

“Jau pašos pamatos ziņotāji, kas virzīja – “Jaunā Vienotība” un “Apvienotais saraksts” – līdz galam nespēja argumentēt, kāpēc ir nepieciešama šāda ministrija. Pirmkārt, jaunā Klimata ministrija tiek izveidota, bet 80% no klimata jautājumiem paliek Zemkopības un Satiksmes ministrijā,” sacīja politiķis.

Saeima ceturtdien, 1. decembrī, vērtēs ieceri izveidot Klimata un enerģētikas ministriju, kā arī ieviest ministra biedru amatus. Abi likumprojekti parlamenta sēdes darba kārtībā iekļauti otrajā – galīgajā – lasījumā. Par likumprojektu virzību Saeimā atbildīgajā Juridiskajā komisijā tie iepriekš netika atbalstīti.

Foto: Saeimas kanceleja


1,045 skatījumi

Un Tavas domas par šo?