Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pārtikas cenas atsevišķām produktu grupām varētu pieaugt vairākas reizes

Līdz ar Ukrainas lēmumu liegt vairāku pārtikas produktu eksportu un sankcijām, kas ieviestas pret Krieviju karadarbības dēļ, pārtikas cenas Latvijā augs!

Latvijas pārtikas ražotāji un lauksaimnieki pilnībā spēj nodrošināt Latvijas iedzīvotāju pieprasījumu visās pārtikas produktu grupās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina AREI Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

“Latvija sevi nodrošina ar pārtiku, mēs šeit saražojam visu, kas cilvēkiem ir nepieciešams. Ziemāji mums ir iesēti, pavasarim zemnieki ir gatavi. Viss tas izaugs, bet jautājums, cik tas maksās un vai visi varēs to atļauties,” komentēja Gulbe.

Viņa norādīja: “Sadārdzināsies visi produkti un ļoti būtiski, bet katrā veikalu ķēdē ir produkti, kas maksā arī lētāk. Ražotāji un tirgotāji skatīsies, kam likt lielāku cenu, kam mazāku. Droši vien, ka kādiem produktiem cena kāps jau reizēs, ne vairs tikai procentos.”

Salīdzinot ar Baltijas valstīm, viņa norādīja, ka Igaunijā cenas ir augstākas kā Latvijā, bet Lietuvā zemākas, īpaši kafejnīcās un restorānos cenas Lietuvā ir būtiski zemākas.

Kā zināms, Latvijā gada inflācija turpmākajos mēnešos varētu palielināties līdz 10%, ko lielā mērā ietekmēs energoresursu un pārtikas cenu pieaugums, pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Patēriņa cenu kāpums pēdējos mēnešos līdzinās notiekošajam 2007.-2008.gadā, tomēr FM pārstāvji akcentē, ka pašreizējie inflācijas iemesli galvenokārt ir saistīti ar ārējiem faktoriem, nevis ar nesabalansēto ekonomikas izaugsmi.

Straujš energoresursu cenu kāpums pasaules biržās atstāja būtisku tiešo ietekmi uz degvielas, elektroenerģijas un siltumenerģijas cenām.

Savukārt loģistikas un ražošanas izmaksu palielinājuma dēļ energoresursu netiešā ietekme redzama arī pārējo preču un pakalpojumu sadārdzinājumā.


1,375 skatījumi

Un Tavas domas par šo?