Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pēc 80 gadiem atklāj baisu noziegumu Zemgales reģionā

Tika atrastas vismaz 30 cilvēku mirstīgās atliekas, no kuriem 7 bija bērni!

2022. gada 9. jūnijā meklēšanas apvienība “Leģenda” komanda veica izrakumus Baldones mežos, atrodot vietu, kur pirms 81 gada tika nošauti un aprakti vietējie ebreju tautības iedzīvotāji.

“Leģendas” komanda ar vairāk nekā 20 dalībniekiem no 7 valstīm, tostarp arī ebreju kopienas pārstāvjiem, veica ekshumācijas darbus, atrodot vismaz 30 cilvēku mirstīgās atliekas, no kuriem 7 bija bērni.

Šobrīd genocīda vieta ir rūpīgi pārmeklēta, taču jāturpina ilgs un skrupulozs darbs, lai pēc iespējas precīzāk sakārtotu mirstīgās atliekas un dokumentētu pastrādāto noziegumu.

Izrakumu laikā tika konstatēts, ka šajā vietā jau bija darbojušies “dārgumu” meklētāji, jo kauli nebija neskarti kopš 1941. gada jūlija.

Latvijas zeme un meži slēpj daudz vēstures liecību. 2021. gada decembrī pēc vietējo vēstures pētnieku – Jura Jeršova un Ojāra Andersona – saņemtās informācijas meklēšanas apvienība “Leģenda” devās pārbaudīt norādīto vietu 102 gadīgā egļu mežā netālu no Daugmales – Baldones ceļa. Zinātāju stāsti izrādījās patiesi un precīzi – ar īpašu instrumentu “Leģendas” pārstāvji konstatēja, ka kauli atrodas vien 45 cm dziļumā. Vietējie iedzīvotāji vēlāk minēja, ka jau pēckara gados atsevišķus kaulus redzējuši Pirmā pasaules kara pusaizbērto ierakumu virspusē.

“Ekshumācijas jeb apbedījumu vietas meklēšanas, izpētes un pārapbedīšanas darbi jāveic saskaņā ar saņemtajām atļaujām, kurās skaidri noteiktas ne vien rakšanas darbu robežas, bet arī prasības, kas jāievēro, lai rakšanas darbi un to noslēgums atbilstu drošības un vides prasībām, neietekmējot mežsaimniecības darbu gaitu LVM apsaimniekotā teritorijā. Atšķirībā no kritušo karavīru meklēšanas darbiem, kurus regulē starpvalstu līgumi, šajā gadījumā bija nepieciešama LR tiesībsargājošo iestāžu iesaiste,” skaidro LVM Nekustamo īpašumu pārvaldes vadītājs Valdis Kalns.


1,066 skatījumi

Un Tavas domas par šo?