Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Policija turpina pastiprināti strādāt un patrulēt Imantas mikrorajonā

Valsts policijas (VP) rīcībā esošā informācija pašlaik neliecina, ka Rīgā darbotos kādas mērķtiecīgi organizētas jauniešu bandas, intervijā LTV “Rīta panorāmā” norādīja VP priekšnieks Armands Ruks.

“Negribētu tās saukt par bandām. Ņemot vērā saturu un iemeslu, kāpēc tas izcēlās, tas neliecina, ka tās ir mērķtiecīgi organizētas jauniešu bandas, kas tagad sēž Imantas parkos, skolu stadionos un meklē iespējas, kā ar kādu izrēķināties. Tā nu gluži nav,” sacīja Ruks, komentējot kautiņu un jauniešu pulcēšanos Imantā.

“Sekojiet, vecāki, līdzi bērniem, runājiet, skaidrojiet. Ļoti nopietna situācija. Bērns var tikt ievilkts kaut kādās situācijās, kas nav viņa ikdienišķā izpausme un beigās būs kaut kādas atbildības. Jāsaprot, ka vienmēr būs spēki, kas izmantos šādas rezonansi izraisošas situācijas, lai destabilizētu jebkuru sabiedrības grupu. Un šobrīd tie ir viegli ietekmējamie jaunieši. To nedrīkst pieļaut. Arī skolā ir jāskaidro bērniem,” sacīja Ruks.

Vienlaikus viņš norādīja: “Ja mēs skatāmies plašāk, Latvija ir droša valsts, neskatoties uz atsevišķiem gadījumiem. Mums neizbēgt no tiem atsevišķiem gadījumiem, jo noziedzība un kriminālās izpausmes ir sociāla parādība. Mums nav absolūti ideāla sabiedrība. Pasaulē nekur tādas nav.”

Valsts policija kopā ar Rīgas pašvaldības policiju turpina pastiprināti strādāt un patrulēt Imantas mikrorajonā un citviet Rīgā. Kopumā sabiedrisko kārtību un drošību, tostarp ar mērķi novērst jauniešu pulcēšanos, Pārdaugavā uzraudzīja vairākas Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas ekipāžas.

Valsts policija ir noskaidrojusi divas personas, kuras bija kādas sociālās vietnes čata administratori, pēc kuru iniciatīvas notika jauniešu pulcēšanās Imantas mikrorajonā svētdienas vakarā. Abas nepilngadīgās personas nogādātās policijas struktūrvienībā tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Šobrīd citi incidenti nav konstatēti un situācija tiek pilnībā kontrolēta. Trauksme policijā ir atcelta, bet policija Pārdaugavā turpinās darbu pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību. Turklāt jāprecizē, ka trauksme šādos gadījumos tiek izsludināta ar mērķi piesaistīt visus iespējamos policijas resursus, ne kā trauksme pār mikrorajonu. Proti, tas nenozīmē, ka iedzīvotājiem jāpaliek mājās – viņi šodien droši var doties savās ikdienās gaitās.

Valsts policija skaidro visus notikušā, tostarp 5. maija, apstākļus, visas iesaistītās personas un katra iesaistītā lomu.

Foto: VP


855 skatījumi

Un Tavas domas par šo?