Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Politologs: Grūtajās ministrijās virza ministrus bez iepriekšējās pieredzes šajās jomās

Labklājības ministra amatam JV virzīs Eviku Siliņu, izglītības un zinātnes un zinātnes ministra amatam JV izraudzījuši Andu Čakšu, bet veselības ministra amatam AS virza Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni!

Pārsteigums, ka tradicionāli grūtajās ministrijās virza ministrus bez iepriekšējās pieredzes šajās jomās, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesors Juris Rozenvalds.

“Kopumā var teikt, ka visiem ministru vietu kandidātiem ir pietiekami atzīstama gan profesionālā, gan politiskā pieredze. Šajā ziņā īpašu pārsteigumu nav. Zināms pārsteigums, ka trīs tradicionāli grūtās ministrijas – labklājības, izglītības un veselības ministriju – vadīs ministri bez iepriekšējās pieredzes šajās jomās. Redzam, ka uzsvars tiek likts uz vispārējo pieredzi, menedžera pieredzi un caursišanas spēju,” sacīja politologs.

Jau kļuvis zināms, ka labklājības ministra amatam JV virzīs Eviku Siliņu, izglītības un zinātnes un zinātnes ministra amatam JV izraudzījuši Andu Čakšu, bet veselības ministra amatam AS virza Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni.

Rozenvalds uzsvēra: “Galvenā problēma šai valdībai ir nevis personālijas, bet vispārējā konceptuālā ievirze. Daudz tiek runāts par izrāvienu, bet nav skaidrs, kādā veidā un kādos tempos tas tiks veikts.”

“Problēma, protams, būs finansējums. Ar tiem 90 miljoniem, par kuriem tagad runā, aizbāzt visus caurumus un panākt izrāvienu nav iespējams,” uzskata politikas eksperts.

Foto: Valsts kanceleja


1,167 skatījumi

Un Tavas domas par šo?