Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Progresīvie”: Satiksmes departamenta pārkāpumu izmeklēšana ir sabotēta

"Progresīvie" uzskata, ka domes jaunais vairākums, apturot pilsētas izpilddirektora veikto izmeklēšanu, faktiski ir iejaucies izmeklēšanā un ir panācis tās novilcināšanu!

“Progresīvie” uzskata, ka domes jaunais vairākums, apturot pilsētas izpilddirektora veikto izmeklēšanu, faktiski ir iejaucies izmeklēšanā un ir panācis tās novilcināšanu. To pierāda arī komisijas šodienas atzinums.

“Izmeklēšana par rīdzinieku naudas izsaimniekošanu Rīgas domes Satiksmes depratamentā ir politiski sabotēta. Šobrīd varam paļauties uz tiesībsargājošo iestāžu darbu konstatēto pārkāpumu izvērtēšanā,” tā šodien pēc izmeklēšanas darba beigām ziņo “Progresīvo” līdzpriekšēdētāja Justīne Panteļējeva.

Izmeklēšanas komisija kopš tās izveides ir bijusi rīcībnespējīga. Par spīti “Progresīvo” brīdinājumiem, bijušie partneri Rīgas domē ar opozīcijas partiju atbalstu izveidojuši rīcībnespējīgu pārkāpumu izmeklēšanas komisiju. Kopš šīs komisijas izveides izmeklēšanai bija atlikušas vien sešas darba dienas.

Likumsakarīgi, komisija atzina, ka tai nav kompetences un resursu vērtēt divus no trim pārkāpumiem. Līdz ar to atstādinātās amatpersonas atgriežas darbā un disciplinārlieta tiek izbeigta.

Tieši Satiksmes departamenta pārkāpumu izmeklēšanas sabotāža, rīcībnespējīgas pārkāpumu izmeklēšanas komisijas izveide ar opozīcijas atbalstu bija iemesls, kādēļ no amata atkāpās Mārtiņš Staķis.

Arī sabiedrība par atklātību “Delna” savā atzinumā pauž, ka lēmums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi bija gan saturiski nepamatots, gan neloģisks un nelietderīgs. “Delnas” ieskatā šīs disciplinārlietas izmeklēšanas process parāda, kā ar tiesiskiem līdzekļiem var panākt kāda procesa pabeigšanu bez jebkāda rezultāta.

Līdz ar to “Progresīvie” turpmāk paļaujas uz tiesībsargājošajām iestādēm, kuras jau izmeklē Satiksmes departmentā konstatētos pārkāpumus. Vienlaikus “Progresīvie” aicina arī Valsts kontroli iesaistīties un padziļināti izpētīt situāciju Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Viena no “Progresīvo” svarīgākajām prioritātēm ir laba pārvaldība un politiskās varas nodalīšana no izpildvaras. Pie šī principa partija “Progresīvie” turēsies arī nākotnē.


997 skatījumi

Un Tavas domas par šo?