Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Repše: Pie augstās inflācijas Latvijā un pasaulē vainīgas centrālās bankas

Inflācija visā pasaulē ir tikai un vienīgi naudas drukāšanas parādība!

Pie augstās inflācijas vainojama centrālo banku neizdarība, uzskata bijušais Latvijas Bankas prezidents Einars Repše.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Repše pauda viedokli, ka Eiropas Centrālā banka un ASV centrālā banka ir izgāzušās. Pēc viņa teiktā, pašreizējais inflācijas rādītājs 21,5% ir bīstami tuvu hiperinflācijai, kas būtu 26% gadā.

“Ir nepiedodami, ka inflācija ir tik liela un cilvēki zaudē savas pensijas un iekrājumus, algas samazinās,” norādīja Repše.

Vienlaikus viņš pauda cerību, ka inflāciju izdosies nobremzēt. Savukārt runājot par to, kas nav izdarīts pareizi, viņš norādīja, ka centrālās bankas nedrīkstēja “tik cītīgi drukāt naudu”, lai tiktu galā ar dažādām krīzēm.

“Centrālās bankas šo ir galīgi izgāzušas. Inflācija visā pasaulē ir tikai un vienīgi naudas drukāšanas parādība. Tas ir tikai monetārs fenomens. Apgalvojumi, ka mums ir citi iemesli, kāpēc pašlaik cenas ir tā pieaugušas, ir aplami. Ja vidējais cenu līmenis ceļas, tad naudas ir sadrukāts par daudz,” stāstīja Repše.

Bijušais Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, ka valdībai ir jāveicina ekonomika un ražošana.

Repše informēja, ka rīt, 18. augustā, norisināsies konference “Nauda Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām”. 4. maija Deklarācijas kluba un partneru rīkotās konferences mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas finanšu un ekonomiskās neatkarības atjaunošanas nozīmīgumam, kurā izšķirīga loma bija arī centrālās bankas darbības atjaunošanai un ātrai, izlēmīgai rīcībai.

Par naudu saistībā ar valstiskumu un neatkarības atjaunošanu, ievadot atbilstošas paneļdiskusijas, runās gan Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, gan atjaunotās Latvijas Bankas pirmais prezidents Repše.

Konference arī izglītos un vairos interesi par pagātnes, mūsdienu un nākotnes izaicinājumiem naudas jautājumos. Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņš Kazāka runa ievadīs sarunu par naudas nākotni tehnoloģiju radīto iespēju kontekstā.


1,012 skatījumi

Un Tavas domas par šo?