Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rinalds Muciņš: Šobrīd neredzam pamatu Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai

Mediķi raugās uz ierobežojumu mīkstināšanu piesardzīgi!

Šobrīd neredzu pamatu Covid-19 ierobežojumu mazināšanai, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Slimnīca raugās uz ierobežojumu mīkstināšanu piesardzīgi, ņemot ver saslimušā personāla skaitu un to tendenci, ka personāls slimo arvien vairāk. Kad situācija stabilizēsies, tad varam runāt par ierobežojumu mazināšanu, šobrīd neredzam tam pamatu,” pauda Muciņš.

“Pašas negatīvākās prognozes pagaidām nepiepildās, pašlaik slimnīcā ir 150 pacientu ar Covid-19 diagnozi. Lielākais izaicinājums ir personāla slimošana – 240 darbinieki ir saslimuši, bet kopumā slimnīca turpina savu darbu,” norādīja Muciņš.

Kā zināms, koalīcija ir vienojusies, ka no 1. marta tiks plānoti būtiski atvieglojumi Covid-19 regulējumā. Pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa teiktā, šobrīd vien jāsaprot, vai tas notiks pirms vai pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Viņš akcentēja, ka līdz šim visi ierobežojumi pieņemti, balstoties agrākās prognozēs: “Visi ierobežojumi, ko esam pieņēmuši, balstīti uz prognozēm. Ja redzam, ka situācija mainās, pilnīgi loģiski būtu, ka mainītos mūsu prasības, mūsu iekšējie noteikumi.”

“Esam starp divām galējībām – uzņēmēji saka, ka vajag atcelt visus ierobežojumus, turpretī slimnīcu vadītāji pauž pretējo, redz, ka situācija slimnīcās joprojām saspīlēta,” atzina Kariņš.

“Mana nostāja ir tāda, ja valkāju publiskā telpā masku, neredzu iemeslu, kāpēc papildus vajadzētu sertifikātu tajā vietā prasīt. Tie ir, piemēram, veikali, kur ir gan kvadrātmetru ierobežojumi, gan prasība vilkt maskas,” izteicās premjers.

Kariņš uzsvēra, ka būtu jāsaprot, kur un kad būtu jēga izmantot Covid-19 sertifikātu.

Foto: Valsts kanceleja


1,351 skatījumi

Un Tavas domas par šo?