Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Senioriem jāsēž uz atkritumu kastēm!” Pauž sašutumu par situāciju Rīgā

Seniorus - miskastēs?

Apvienība “Pilsēta cilvēkiem” sociālajā tīklā “Facebook” paudusi sašutumu par to, ka Rīgas centrā un apkaimēs pat vairāku kvartālu garumā var nebūt soliņu vai pieturu nojumes.

“Lai pilsētvide būtu ērta un pievilcīga visiem, ir jādomā no vecāka gadagājuma cilvēka skatpunkta. Tas attiecas gan uz drošu un ērtu pārvietošanos, gan uz komfortablu sēdēšanu.

Diemžēl Rīgas centrā un apkaimēs itin bieži pat vairāku kvartālu garumā var nebūt soliņu, par pieturvietu nojumēm pat nerunājot. Ja cilvēkam spēka gados tā nav problēma, bērnam komfortabla ir ikviena vieta, kur apsēsties, tad senioram vai cilvēkam ar kustību traucējumiem iespēja ērti apsēsties ir sevišķi svarīga.

Tā nu seniori un cilvēki ar kustību traucējumiem lielākoties izlīdzas kā nu var – balstoties pret kruķiem, spieķiem, tādējādi cenšoties atvieglot stāvēšanu. Bet tie, kuriem ir jau pavisam grūti, Rīgā neatliek nekas cits, kā apsēsties uz atkritumu kastes.

Lai uzstādītu estētiskus un ērtus vienota dizaina soliņus visās Rīgas pieturvietās, kurās nav un tuvākajā laikā nebūs nojumes, nepieciešamais finansējums nesasniedz pat pusi no jauna trolejbusa vai pusi “kukuļa” cenas. Tādēļ ir skaidrs, ka šis nav stāsts par finansējuma trūkumu, bet gan stāsts tikai un vienīgi par cilvēcīgas attieksmes trūkumu,” norāda “Pilsēta cilvēkiem”.

Seniorus – miskastēs?

Lai pilsētvide būtu ērta un pievilcīga visiem, ir jādomā no vecāka gadagājuma cilvēka…

Posted by Pilsēta cilvēkiem on Otrdiena, 2020. gada 14. janvāris


3,094 skatījumi

Un Tavas domas par šo?