Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šonedēļ karstums atkāpsies

Bieži gaidāms lietus!

Aizvadītājā nedēļā Latvijā ieplūstot siltākai gaisa masai, gaisa temperatūra pakāpeniski kļuva arvien augstāka – piektdien termometra stabiņš teju visā Latvijā pārsniedza +30° atzīmi, padarot to par karstāko 28. jūniju četrpadsmit novērojumu stacijās. Tomēr šonedēļ laiks būtiski mainīsies. Visas jaunās nedēļas garumā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, tā rezultātā Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa – karstums mitēsies un tveice vairs nebūs jūtama. Ciklonu ietekmē laiks būs vējains un lietains, vietām mākoņi nesīs arī pērkona negaisu ar stiprām lietusgāzēm.

Darba nedēļas pirmajā pusē saule mīsies ar mākoņiem un palaikam līs. Naktī uz pirmdienu lietus gaidāms tikai vietām valsts rietumu, bet dienā jau centrālajos un austrumu rajonos, dažviet mākoņi nesīs arī pērkona negaisu ar stiprām lietusgāzēm. Naktī uz otrdienu nokrišņi mitēsies, bet sākot no rīta jaunas nokrišņu zonas atkal sasniegs mūsu teritoriju – daudzviet līs, vietām gaidāms arī pērkona negaiss un stipras lietusgāzes. Lietains laiks turpināsies arī naktī uz trešdienu, tomēr dienas laikā nokrišņu intensitāte mazināsies un līs vairs atsevišķos rajonos. Straujāk mainoties atmosfēras spiedienam, pastiprināsies vējš. Tas pirmdien nakts sākumā pūtīs lēni līdz mēreni no austrumiem, dienvidaustrumiem, bet, tuvojoties rīta stundām, iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem, vietām brāzmās sasniedzot 15-19 m/s. Turpmākajās dienās vējš pierims un pārsvarā pūtīs lēni. Līdz ar atmosfēras spiediena pazemināšanas, Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa. Pirmdien karstums ar gaisa temperatūru +29…+32° dienas laikā saglabāsies vairs tikai valsts austrumu daļā, centrālajos rajonos gaiss iesils līdz +24…+29°, bet rietumu rajonos vairs tikai līdz +18…+23°. Otrdien un trešdien diennakts gaisa temperatūra kļūs vēl zemāka un nostabilizēsies – naktīs gaiss atdzisīs līdz +12…+17°, un dienas laikā visā valsts teritorijā termometra stabiņš nepakāpsies virs +18…+23° atzīmes.

Darba nedēļas otrajā pusē un brīvdienās turpināsies lielākoties mākoņains un nokrišņiem bagāts laiks, atsevišķās dienās arī pastiprināsies vējš. Gan minimālā, gan maksimālā gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgas robežās, naktīs pazeminoties līdz +11…+15°, bet dienās paaugstinoties līdz +16…+22°.


1,114 skatījumi

Un Tavas domas par šo?