Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Stradiņa slimnīcas vadītājs: Darbinieku inficēšanās ar Covid mūs satrauc visvairāk

Ir bažas, ka var rasties problēmas sniegt ārstniecības pakalpojumus!

Pagaidām Covid-19 pacientu skaita pieaugums Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) ir lēzens, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāma” sacīja PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Kopējā situācija pašlaik slimnīcā ir mierīga, šobrīd ir lēzens Covid-19 pacientu pieaugums, protams, turpinām sekot notikumu gaitai, tuvākā nedēļa parādīs, kā inficēto pacientu skaita pieauguma rekordi atspoguļosies uz stacionēto pacientu skaitu,” sacīja Muciņš.

Pēc viņa teiktā, joprojām lielākā daļa pacientu ir nevakcinēti, nozīmīgai daļai no Covid pacientiem ir nepieciešama intensīvā terapija, jo joprojām slimnīcā dominējošais ir delta variants.

“Slimnīca pievarējusi trīs Covid saslimstības viļņus, katrs no tiem bijis citādāks. Šobrīd gatavojamies tam, ka visbiežāk Covid būs blakusdiagnoze, pacients tiks stacionēts ar citu saslimstību, ārstēsim gan pamatdiagnozi, gan Covid izraisītās komplikācijas,” sacīja Muciņš.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka ar Covid-19 slimo arī viņa vadītās iestādes darbinieki, kas vēl nerada problēmas sniegt ārstniecības pakalpojumus, bet nevar izslēgt, ka šādas problēmas var rasties.

“Darbinieku inficēšanās ar Covid mūs satrauc visvairāk, jo bez darbiniekiem nevarēsim ārstēt pacientus. Saslimušo darbinieku skaits pēdējās nedēļas laikā ir dubultojies no 30 līdz 60 darbiniekiem. Ja šis skaits turpinās augt, tas var radīt izaicinājumus,” piebilda Muciņš.

Foto: Valsts kanceleja


1,224 skatījumi

Un Tavas domas par šo?