Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tavars: Gan sarkanajiem, gan zaļajiem režīmiem jau pāris nedēļu nav epidemioloģiska pamatojuma

Saeima gan noraidīja ZZS priekšlikumu atteikties no Covid-19 sertifikātiem!

Saeimas vairākums šodien, 10. februārī, noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) rosinātās izmaiņas likumprojektā “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā”, kas noteiktu no 1. marta visā Latvijā atteikties no Covid-19 sertifikātu izmantošanas.

“Kvadrātkoda neesamība vairs nevar būt galvenais iemesls dažādiem ierobežojumiem un pakalpojumu saņemšanai. Pārslimošana nu jau ir kļuvusi par galveno motivatoru sertifikāta iegūšanai. Nav noslēpums, ka daudzi darba devēji turpina nodarbināt savus cilvēkus, kuriem nav šī sadarbspējīgā sertifikāta. Un tas ir saprotams tāpēc, ka trūkst darba roku. Tāpat mums ir labi zināms, ka ļoti daudzi cilvēki šobrīd nevar strādāt un nevar pilnvērtīgi saņemt šos pakalpojumus, jo viņiem nav šī sertifikāta. Un līdz ar jaunās versijas parādīšanos ir loģiski, ka mēs vairs neprasām šo kvadrātkodu,” uzrunājot Saeimu, norādīja Saeimas deputāts Edgars Tavars.

Pēc viņa teiktā, gan sarkanajiem, gan zaļajiem režīmiem jau pāris nedēļu nav epidemioloģiska pamatojuma: “Inficējas un slimo kā vakcinētie, tā nevakcinētie. Protams, atgriežoties normālā dzīvē bez zonām un bez režīmiem cilvēkiem jāturpina atgādināt, ka ir nepieciešams ievērot distanci, higiēnas prasības, apzināti neprovocēt, lai izvairītos no inficēšanās. Bet vēlreiz – slimo cilvēki kā vakcinēti, tā nevakcinēti, kā sarkanajās, tā zaļajās zonās un režīmos. Un līdz ar to šobrīd cilvēki arī pie mazākās saaukstēšanās dodas nodot šos testus. Uz šiem testiem nereti mums aizvien nākas gaidīt rindā nedēļu, un pēc tam vēl vairākas dienas nākas gaidīt uz šiem testa rezultātiem, lai cilvēki saņemtu šo pārslimošanas faktu, bet nereti šajā laikā mēs nonākam situācijā, kad tiek apdraudēti vai tikuši apdraudēti liela daļa sabiedrības. Un tas, ko mēs ļoti labi redzam pēc mūsu ikdienas statistikas, ka šobrīd no inficēšanās QR kods, kvadrātkods vai šis sertifikātu fakts vairs nepasargā.”

“Ņemot vērā arī to, gan šīs atbalsta programmas, kas beidzas līdz ar 1. martu, ņemot vērā to, ko ir runājuši, citastarp, arī valdības pārstāvji, arī koalīcijas deputāti, ņemot vērā to, uz ko mūs aicina mūsu darba devēji mūsu sabiedrību, mēs varam sūtīt skaidru signālu, ka mēs viņus sadzirdam, ka mēs viņos ieklausāmies, ka mēs varam pieņemt šo lēmumu – ar 1. martu pārstāt mūsu iekšzemē cilvēkiem prasīt uzrādīt šo QR kodu, lai viņš varētu strādāt, lai viņš varētu saņemt kādus pakalpojumus,” sacīja politiķis.

Vienlaikus Saeima noraidīja šādu ieceri.


1,513 skatījumi

Un Tavas domas par šo?