Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tiesībsargs: “Amnesty International” ziņojums par Latvija slikto izturēšanos un migrantu spīdzināšanu ir melīgs un sagrozīts

Latvijai pārmet tiesībsargājošo instanču nežēlīgu izturēšanos pret migrantiem!

“Amnesty International” ziņojums par Latvijas slikto izturēšanos pret migrantiem – melīgs, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Kā zināms, 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.

Tiesībsarga ieskatā “Amnesty International” paziņojumi, kuros trūkst faktoloģisko pierādījumu, neatspoguļo precīzi situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas 2021. gada vasarā – 2022. gada ziemā, t.sk. Latvijas Republikas Valsts robežsardzes rīcību ārkārtējās situācijas apstākļos.

““Amnesty International” ziņojums par Latviju ir ne tikai sagrozīts, bet arī melīgs. […] Mūsu dienesti iespēju robežās dara visu labāko. Arī šie apgalvojumi varētu būt sadomāti, jo mūsu rīcībā nekā tāda nav,” sacīja Jansons.

“Ziņojumā arī teikts, ka robežsardze izmanto elektrošokus, bet, mūsu sarunās ar robežsardzi, atklājās, ka šādas ierīces nemaz nav viņu rīcībā,” piebilda tiesībsargs.

Tiesībsargam nav saprotams, kāpēc organizācija “Amnesty International” ignorē neatkarīgas nacionālās cilvēktiesību institūcijas secinājumus un informāciju. Šāda pieeja, kas nav balstīta pierādījumos, liek apšaubīt organizācijas “Amnesty International” kompetenci, spēju un vēlmi kritiski veikt situācijas analīzi, izvērtējot visus tai pieejamos resursus. Tāpat šāda pieeja liecina par labās gribas un koleģialitātes trūkumu sadarbībā ar citām cilvēktiesību organizācijām un institūcijām. Tiesībsargs 9. marta tikšanos un 21. jūnija vēstules sagatavošanu ar nožēlu vērtē kā organizācijas “Amnesty International” izraisītu neefektīvu cilvēkresursu tērēšanu un laika izšķiešanu.

Tiesībsargs aicina organizāciju “Amnesty International” turpmāk izvērtēt visu tai pieejamo informāciju, tādējādi izvairoties no tendenciozu, nekorektu un pat apmelojošu paziņojumu publicēšanas.


1,282 skatījumi

Un Tavas domas par šo?