Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tuvākajās dienās gaidāms sals

Gaisa temperatūra pazemināsies līdz -20°!

Lai gan Jaunais 2023. gads iesākās ar rekordsiltu laiku, šī darba nedēļas vidū Latviju no rietumiem sasniedza ciklons, kas atnesa sniegu. Naktī uz piektdienu virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme un ar ziemeļaustrumu, austrumu vējiem ieplūdīs aukstākas gaisa masas un vietām naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz -20°. Bet jau pirmdien laikapstākļus sāks noteikt ciklona darbība, līdz ar to aukstāku un sausāku laiku nomainīs silts un ar nokrišņiem bagāts laiks.

Piektdien virs Latvijas pastiprināsies augsta spiediena apgabala ietekme. Naktī gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču dienas gaitā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, austrumu vējš, Kurzemes ziemeļu rajonos brāzmās sasniedzot 15-17 m/s. Šonedēļ tieši nakts uz piektdienu būs visaukstākā – termometra stabiņš valsts austrumos noslīdēs līdz pat -15…-20° atzīmei, rietumos līdz -11…-16°, bet Kurzemes piekrastē būs par dažiem grādiem augstāka temperatūra. Diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš pakāpsies tikai līdz -9…-14°, Kurzemes ziemeļu rajonos līdz -6…-8°.

Brīvdienās saglabāsies auksts un sauss laiks. Pūtīs mērens, piekrastē brāzmains austrumu puses vējš, kas svētdien iegriezīsies no dienvidu puses. Nakts stundās sals saglabāsies – gan sestdien, gan svētdien teritorijas lielākajā daļā minimālā gaisa temperatūra būs -14…-20° robežās, bet dienās tā nebūs siltāka par -7…-13°, vien piekrastes rajonos būs par kādu grādu siltāks.

Lai gan naktī uz pirmdienu laikapstākļus vēl noteiks anticiklons, no rīta jau pastiprināsies ciklona austrumu malas ietekme, kā rezultātā debesīs palielināsies mākoņu daudzums un gaidāmi arī nokrišņi. Laiks pakāpeniski kļūs siltāks, sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, un, pēc pašreizējām prognozēm, nedēļas vidū gaisa temperatūra var sasniegt +2…+5°.


856 skatījumi

Un Tavas domas par šo?