Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Veselības ministrija varētu piedāvāt jaunus Covid-19 ierobežošanas pasākumus

Ikvienam jābūt gatavam ierobežot savus kontaktus!

Latvija Covid-19 izplatības ziņā no citām valstīm atpaliek par nedēļu, ņemot vērā striktākus ierobežojumus, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Epidemioloģiskā situācija mūsu valstī ir nopietna. Pagājušajā nedēļā inficēšanās gadījumu skaits ir dubultojies. Gadījumu skaits ir liels un atbilst prognozēm. Jādomā, ka tas turpinās strauji augt,” atzina Pavļuts.

Vienlaikus viņš norādīja, ka slimnīcās situācija vēl aizvien ir diezgan stabila. Kaut arī intensitāte pacientiem nonākt slimnīcās pieaug, pagaidām cilvēku skaits neuzkrājas: “Taču slimnīcas gatavojas tam, ka tās sagaidīs liels pacientu pieplūdums.”

Runājot par ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 situācijas pasliktināšanos, viņš norādīja: “Mēs gribētu izvairīties no komandantstundas, slēgtām skolām un pakalpojumiem, kurus nesniedz nemaz, bet tas viss ir mūsu pašu rokās. Cilvēku kontakti būtu jāsamazina par aptuveni 25%, paralēli raiti balstvakcinējoties, lai šis vilnis atkal neaizslaucītu visu.”

Pēc viņa teiktā, pārsniedzot 800 stacionēto pacientu skaitu, Veselības ministrija noteikti piedāvas pasākumus, lai papildus ierobežotu cilvēku kontaktus.

Pavļuts atgādināja, ka patlaban ir atceltas visas ieceres ar šodienu atteikties no virknes ierobežojumu. Tā vietā valdība ir pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz februāra beigām, saglabājot ierobežojumus un uzsvaru liekot uz aktīvu revakcināciju un arī primārās vakcinācijas noslēgšanu.

Foto: Valsts kanceleja


930 skatījumi

Un Tavas domas par šo?