Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vētra nodarījusi nopietnus postījumus LVM dabas parkam Tērvetē

Pastaigu takas šobrīd nav apmeklētājiem drošas!

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē pirmdien īsi pirms plkst. 12.00 plosījās spēcīga vētra, nodarot būtiskus postījumus tūrisma infrastruktūrai un mežaudzēm. Pastaigu takas šobrīd nav apmeklētājiem drošas, tāpēc parks līdz postījumu apzināšanai un bīstamo koku novākšanai apmeklētājiem ir slēgts.

Parka teritorijā vētra sagāzusi kokus, daudzviet tie pārkrituši pāri ceļiem un meža takām. Daļa lūzušo koku un to zari iekrituši citos kokos, paaugstinot arī veselo koku lūšanas risku. Daļa koku sakrituši uz ēku jumtiem, ir bojāts žogs, krēsli un cita infrastruktūra.

“Prognozējam, ka apmeklētāji parka takās varēs atgriezties sestdien. Apzinot postījumus novērtēsim, kādus speciālistus piesaistīt postījumu seku novēršanai, lai parka takas apmeklētājiem atkal būtu drošas. Parks šobrīd ir slēgts, bet aicinām uz parku nedoties arī vienkāršas intereses vadītiem, jo postījumu novēršanas darbi ir bīstami.

Tāpat aicinām cilvēkus saglabāt piesardzību, pārvietojoties pa meža takām arī vēlāk, jo pēc šādām vētrām bieži novērojamas lauztas galotnes, kas krīt ilgāku laiku pēc postošā notikuma,” uzsver LVM Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

Pirmdien pieredzētā lielgraudu krusa un vētra izraisījusi ievērojamus postījumus daudzviet Dobeles novadā.


888 skatījumi

Un Tavas domas par šo?