Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Zemnieku saeima”: Finanšu resurss, kas zemniekiem ir pieejams, ir ļoti niecīgs

Lauksaimnieki plāno vērsties valdībā!

Lauksaimnieki plāno vērsties valdībā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, norādot, ka finanšu resurss, kas ir pieejams, ir ļoti niecīgs.

Runājot par šī gada ražu, Lazdiņš norādīja: “Dārzeņu sektorā pēdējā laika lietus dod savu pienesumu, bet labības kultūrām tas neko vairs nemaina, tieši otrādi – tas sāk jau traucēt, jo ir sākusies ražas novākšanas sezona.”

“Izvērtējot to, kādas ražas bija ziemas miežiem, tad tas samazinājums [salīdzinot ar iepriekšējo gadu] tā arī būs – no 15 līdz 50 %, bet tas ir atkarīgs no katra saimnieka, no atrašanās vietas, no tā, cik bija nokrišņi un kāda ir augsne,” atzina Lazdiņš.

“Mēs esam ļoti ilgi un plaši runājuši par dažādiem atbalsta pasākumiem, bet tas finanšu resurss, kas mums ir pieejams, ir ļoti niecīgs. No Eiropas tie ir 6,8 miljoni. Protams, Zemkopības ministrija vērsās valdībā ar informatīvo ziņojumu, un arī mēs vēl plānojam vērsties valdībā, jo šim Eiropas finansējumam, dalībvalstis var 200 % savu līdzdalību iedot. Tad jau tā naudas masa veidosies savādāka,” atzina “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs.

Savukārt kā atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, Zemkopības ministrijai jau vairākus gadus ir ļoti laba programma, kura sedz daļu no apdrošināšanas prēmijas: “Tas, protams, stimulē lauksaimniekus apdrošināties, bet ne visi to var atļauties un ne visi to izmanto. Mēs esam aicinājuši pie sevis Apdrošinātāju asociācijas vadību un mēģināsim ar viņiem saprast, kā mēs varam palīdzēt risināt situāciju. Varbūt mēģināt atsākt sarunas, kas kādreiz jau ir bijušas – ieviest lauksaimniecībā kaut ko līdzīgu kā automašīnām ir OCTA.”


1,147 skatījumi

Un Tavas domas par šo?