Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Zemnieku saeima”: Situācija lauksaimniecības nozarē šogad ir ļoti slikta

Zemnieku saeima pauž bažas par vairāku atbalsta ieceru īstenošanu nozarē!

Lauksaimniekus pārstāvošā biedrība “Zemnieku saeima” paudusi bažas par vairāku atbalsta ieceru īstenošanu nozarē, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Jaunajam ministram nav laika iesildīties un iepazīties ar nozari, mums ir 3 būtiskas lietas – ES ārkārtas finansējuma sadalījums starp nozarēm, mums ir beidzot jāsaprot, vai un kad tiks izmaksātas 2023. gada apdrošināšanas polišu daļējais atbalsts no valsts puses. Mums nav skaidrs, kad un vai tiks izmaksāts atbalsts par kredītprocentu daļēju dzēšanu 2023. gadā. Visi šie bloki – mums ir jāsaprot, kā tas darbosies 2024. gadā,” atzina Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka līdz mēneša beigām Eiropas Komisijai nepieciešams iesniegt informāciju, kā tiks izlietoti gandrīz 6,8 miljoni eiro, ko laikapstākļu radīto zaudējumu kompensēšanai šogad var saņemt Latvija. Tomēr Lazdiņš zināja teikt, ka no valsts budžeta līdzfinansējums nav gaidāms: “Ir skaidrs, ka šāda finansējuma no valsts puses nebūs. Līdz ar to mums atliek operēt tikai ar esošajiem resursiem.”

Lazdiņš pauda, ka “EK piešķīrusi šos 6,8 miljonus [eiro] ārkārtas atbalstu. Gan mēs kā organizācija esam tikušies ar FM, kur mums diemžēl pateica, ka budžetā naudas nav, arī ministrija ir tikusies ar FM, un attiecībā uz šo iespēju [..] nebūs šāda atbalsta.”

“Ikviens eiro, kas nonāk šodien lauksaimnieku kontos, protams, ir būtisks atspaids, jo tā situācija visā nozarē ir ļoti, ļoti slikta šogad,” izteicās “Zemnieku saeimas” pārstāvis.

Lazdiņš apliecināja, ka atbalsts pamatosies uz reāliem zaudējumiem saimniecībās, un tas jāizmaksā līdz 31. janvārim.


1,127 skatījumi

Un Tavas domas par šo?