Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ziemassvētkos valsts teritorijā īslaicīgi ieplūdīs aukstāks gaiss

Šonedēļ bieži gaidāmi nokrišņi!

Ziemassvētkos valsts teritorijā īslaicīgi ieplūdīs aukstāks gaiss, bet brīvdienās pūtīs brāzmains vējš, liecina prognozes.

Nedēļas pirmajā pusē būs salīdzinoši silts – gaisa temperatūra gan dienās, gan naktīs būs virs 0°, vien vietām austrumu rajonos diennakts tumšajās stundās būs neliels sals. Ciklonu darbības ietekmē bieži gaidāmi nokrišņi – rietumu daļā lietus, austrumos arī slapjš sniegs un sniegs. Nedēļas vidū valstī īslaicīgi ieplūdīs aukstāks gaiss, Ziemassvētkos termometra stabiņš daudzviet noslīdēs zem 0°, un lietus pāries sniegā, veidosies arī neliela sniega sega. Brīvdienās, siltākam gaisam sasniedzot Latviju, daudzviet līs un pūtīs brāzmains vējš.

Darba nedēļas sākumā Latviju no rietumiem šķērsos vairākas nokrišņu zonas, rietumu un centrālajiem rajoniem pa laikam nesot lietu un slapju sniegu, savukārt austrumu rajonos gaidāma arī snigšana, kā rezultātā vietām veidosies 2-4 cm bieza sniega sega. Autovadītājiem un gājējiem jābūt uzmanīgiem, jo dažviet ceļi būs slideni! Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, piekrastes rajonos brāzmās līdz 15 m/s. Gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās pieturēsies +2…+7° robežās, bet austrumu rajonos gaidāms arī neliels sals, tur -2…+2°.

Trešdien laika apstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un nokrišņu daudzums mazināsies, neliels lietus gaidāms vien dažviet. Gaisa temperatūra gan diennakts gaišajās, gan tumšajās stundās saglabāsies līdzīga kā nedēļas sākumā, savukārt ceturtdien, lēnam vējam iegriežoties no rietumiem, ziemeļrietumiem, Latvijā tiks ienesta aukstāka gaisa masa. Lai arī diena vēl būs salīdzinoši silta, Ziemassvētku priekšvakarā un naktī termometra stabiņš jau daudzviet noslīdēs zem 0°, vietām uzsnigs arī slapjš sniegs un sniegs.

Pirmajos Ziemassvētkos, nokrišņu zonai no ziemeļiem šķērsojot Latviju, daudzviet snigs, pastāv varbūtība, ka atsevišķās vietās snigs stipri. Gaisa temperatūrai dienā pieturoties ap 0°, bet naktī tai daudzviet noslīdot zem 0° atzīmes, ne vien austrumu, bet arī centrālajos rajonos iespējama nelielas sniega segas veidošanās.

Pēc aktuālākajām prognozēm brīvdienās Skandināvijas ziemeļiem pietuvosies dziļš ciklons, kā ietekmē Latvijā no rietumiem ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss. Naktī uz svētdienu valsts teritoriju šķērsos arī plaša nokrišņu zona, tāpēc rietumu rajonos gaidāms lietus, bet austrumu daļā – slapjš sniegs, sniegs. Dienvidrietumu, dienvidu vējš naktī piekrastē brāzmās sasniegs 20 m/s. Nakts gaitā tas pieņemsies spēkā, un dienā spēcīgas brāzmas gaidāms jau visā valstī, savukārt piekrastes rajonos vējš sasniegs pat vētras spēku – 20-24 m/s.


1,211 skatījumi

Un Tavas domas par šo?