Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Arī mediķi piedalīsies piketā par augstskolu mācībspēku atalgojumu

Piketēs ne tikai pedagogi!

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pilnībā atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību paaugstināt atalgojumu augstskolu pedagogiem un piedalīsies 18. augusta piketā pie valdības ēkas.

LĀB norādījusi, ka iestājas par tiesiskumu un atalgojuma palielināšanu visiem pedagogiem un veselības aprūpē strādājošajiem normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

“Ņemot vērā, ka arī daudzi veselības aprūpē strādājošie vienlaikus ir arī augstskolu docētāji un darbojas pētniecībā, mūsu pienākums ir atbalstīt pedagogu centienus panākt taisnīgu atlīdzību visiem nozarē strādājošajiem. Kopš veselības aprūpes nozares pēdējām protesta akcijām LĀB un LIZDA vieno cieša sadarbība, tāpēc ar mediķu dalību šajā piketā vēlamies vēlreiz apliecināt divu Latvijai nozīmīgāko nozaru solidaritāti un Latvijas pilsoniskās sabiedrības briedumu,” uzsvēra LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

LĀB un LIZDA, kā arī citas veselības aprūpes un izglītības profesionālās organizācijas jau pavasarī kopīgi vērsās ar atklātu vēstuli pie valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot atbilstošu finansējumu, lai varētu nodrošināt mūsdienīgāku un iekļaujošāku izglītību, kā arī visiem pieejamu un uz pacientu orientētu veselības aprūpi.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība nolēmusi pagaidām vēl neatsaukt piketa pieteikumu, jo pēc tikšanās ar premjeru Arturu Krišjāni Kariņu un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku nav gūts nepārprotams apliecinājums tam, ka augstākās izglītības iestāžu pedagogi saņems likumā garantēto atalgojuma palielinājumu visā 2020./2021. studiju gadā. Gala lēmumu par protesta akcijas rīkošanu vai nerīkošanu

LIZDA pieņems pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes, kurā paredzēts izskatīt pedagogu atalgojuma kāpinājuma jautājumu.

Foto: F64


986 skatījumi

Un Tavas domas par šo?