Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LIZDA vadītāja norāda uz naudas trūkumu pirmsskolas pedagogiem, nepārskatītām izmaksām profesionālajai un speciālajai izglītībai

LIZDA iebilst naudas pārdalei no izglītības un zinātnes par labu veselībai!

Vairāku miljonu eiro pārdale no izglītības un zinātnes par labu veselības aprūpei ir nekorekta rīcība, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

“Veselības nozarei viennozīmīgi šī nauda pienākas, bet ne atņemot otrai prioritārajai nozarei, kas ir noteikta valdībā. Nebūtu arī korekti veselībai atņemt un pārdalīt izglītībai, ja šī nozares ir kā prioritāras,” sacīja Vanaga.

Pēc viņa teiktā, lai gan Finanšu ministrijas aplēses liecina par 7 751 533 eiro pārdali no no Izglītības un zinātnes ministrijas, Vanaga norādīja, ka kopumā izglītības un zinātnes nozarei samazinājums ir par gandrīz 9 miljoniem eiro: “Redzam, ka bija iespējami citi avoti, no kuriem to naudu paņemt, bet IZM ir trešā dāsnākā. Kopumā izglītības, zinātnes nozarei samazināti gandrīz deviņi miljoni, visvairāk zinātnei ir atņemts.”

“Čakšas kundzei kā nozares ministrei pēc visiem protestiem un, zinot, ka visas streika vienošanās nav novestas līdz galam, bija jāstāv kā klintij. [..] Tā ir politiskā divkosība, ka tu redzi citus iespējamos naudas avotus, bet atņem vienai no prioritārajām nozarēm,” sacīja Vanaga.

Viņa uzsvēra: “Šobrīd tā ir kā nozaru pretnostatīšana. Šīs abas nozares tika postulētas kā prioritāras. Kamdēļ šādi rīkoties, zinot pašas valdības lemto, zinot, cik ir šo akūto vajadzību? [..] Ja sektorā atrodas šāds finansējums, tad prioritāri šī nauda jāpiešķir tām vajadzībām, kas ir ministrijā gadu gadiem. [..] Mēs mediķus atbalstījām un atbalstīsim, bet ne šādā veidā. Mēs iebildīsim, ka no nozares tiek atņemta šāda apmēra nauda.”

Valdība atbalstīja papildu 140 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei, lai nodrošinātu neatliekamu un prioritāru pasākumu finansēšanu veselības nozarei 2023. gadā. Ar valdības lēmumu veselības aprūpei piešķirti 57 miljoni eiro, bet atlikusī summa līdz gada beigām ir rezervēta nozares vajadzībām.

Foto: Valsts kanceleja


1,199 skatījumi

Un Tavas domas par šo?