Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Divu bērnu māmiņa no Latvijas lūdz neizdot viņu Dienvidāfrikai

Aicina apturēt Latvijas pilsones izdošanu Dienvidāfrikai!

Ģenerālprokuratūras bezdarbības dēļ Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei draud 13 gadu ieslodzījums cietumā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), kas, pēc Misānes māsas vārdiem, ir tas pats, kas droša nāve.

Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei draud cietumsods Dienvidāfrikā par pašas bērna nolaupīšanu, izvešanu no valsts un citiem pantiem. Kristīne šīs apsūdzības noliedz, jo uzskata, ka glābusi bērnu no civilvīra vardarbības. “Es neesmu ne valsts noziedzniece, ne slepkava, ne narkomāne. Es glābu savu bērnu dzīvības,” paziņojusi Misāne.

Kristīne Misāne kopš 2003. gada dzīvoja un strādāja Mozambikā, kur veiksmīgi izveidoja savu biznesu. 2011. gadā sieviete iepazinusies ar Dienvidāfrikas pilsoni un pēc 4 gadiem pārim piedzima meitiņa. Tāpat ģimenē dzīvoja Kristīnes dēls no viņas pirmās laulības. Konflikta situācija sākusies, kad sieviete atteikusies civilvīram aizdot lielu naudas summu. Tad viņš sācis vardarbīgi izturēties gan pret Kristīni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

2017. gada 1. martā Kristīne Dienvidāfrikas tiesā panāca pagaidu tiesisko aizsardzību no sava civilvīra. Tomēr civilvīrs turpināja viņu pazemot un draudēt, fiziski iespaidot. Vīrietis uz mutiskas liecības pamata panāca tiesneša lēmumu par bērna atņemšanu mātei.

2018. gada maijā Kristīne Dienvidāfrikā piedzīvoja vardarbīgu uzbrukumu, kura laikā viņa tika izvarota un uzbrucēji draudēja izdarīt to pašu ar meitiņu, kura tobrīd bija blakus, tāpēc, rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018. gada maijā Kristīne nolēma meklēt patvērumu Latvijā.

Šobrīd sieviete atrodas ieslodzījumā Dānijā, kuras tiesa lēmusi par viņas izdošanu Dienvidāfrikai.

Kā šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja Kristīnes Misānes māsa Mārīte Bataraka, ģenerālprokurors vēstulē Dānijai nav norādījis, ka Latvija ir gatava pārņemt Kristīni savā jurisdikcijā.

“Latvijai DĀR nav nekādas tiesiskās sadarbības, tāpēc ir maz ticams, ka sarunās būs jebkāds rezultāts,” uzskata Misānes māsa.

Pēc viņas sacītā, tieši Latvijas amatpersonu dēļ vairākas iespējas aiztāvēt Kristīni ir palaistas garām. “Uz doto brīdi ir tikai viens variants, ka Dānijas tieslietu ministrs aptur Kristīnes izdošanu,” norādīja Bataraka.

“Diemžēl precīzs Kristīnes izdošanas datums nav zināms, bet pieļauju, ka tas varētu būt šīs nedēļas beigās,” pieļāva Kristīnes māsa.

Kā zināms, Latvijas Tieslietu ministrija ir paskaidrojusi, ka ir tiesīga iesaistīties tikai pēc notiesājoša sprieduma pieņemšanas Dienvidāfrikas Republikā.

Misānei draud 15 gadu cietumsods DĀR par sava bērna “nolaupīšanu”, par ko sievietes mītnes valstī Latvijā piemērojamais sods ir mazāks par 3 mēnešiem.


1,173 skatījumi

Un Tavas domas par šo?